Skocz do zawartości

Dane APIS ???


axie92

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas rezerwacji lotu podłam tylko dane takie jak imię, nazwisko i data urodzenia. Przeczytałam gdzieś, że 72 h przed wylotem trzeba wypełnić jakieś dane APIS - co to jest? Odlatuję już jutro... Nie podałam danych typu numer paszportu, adres zatrzymania się w USA, bo wolę, żeby wklepali to na lotnisku - ja na pewno zrobiłabym coś źle. Czy niczego nie pominęłam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warto by dopowiedzieć, że prawdopodobnie I-94 to przeszłość. Lecąc do USA nie wypełniałem żadnych druczków, na JFK jest maszyna, która robi ci zdjęcie, skanuje wizę, bierze odciski palców, są 4 pytania tak/nie (czy przewozisz kwotę więcej niż 10000 USD, czy miałeś kontakt ze zwierzętami gospodarskimi itd.), na które odpowiadasz zgodnie z prawdą (zwykle nie) i udajesz się do urzędnika z wydrukiem. Wydaje mi się, że nawet nie rozdawali formularzy w samolocie. Ale to JFK, nie wiem jak jest na innych lotniskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, truski27 napisał:

mam pytanie a APIS to jest to samo co formularz I-94? czyli jeśli oddam Apis na lotnisku to tego I-94 nie muszę wypełniać w samolocie? czy muszę?

APIS to dane które trzeba podać linii lotniczej przed wylotem. Bez znaczenia kiedy to zrobisz. Możesz to podać przy kupnie biletu, przy odprawie on line czy już na samym lotnisku. Nic nie drukujesz. To nie jest żaden dokument. 

I-94 był drukiem imigracyjnym (papierowym), który trzeba było wypełnić  przed rozmową na granicy. Teraz już nie trzeba. Odbywa się to automatycznie - drogą elektroniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mathew75 napisał:

APIS to dane które trzeba podać linii lotniczej przed wylotem. Bez znaczenia kiedy to zrobisz. Możesz to podać przy kupnie biletu, przy odprawie on line czy już na samym lotnisku. Nic nie drukujesz. To nie jest żaden dokument. 

I-94 był drukiem imigracyjnym (papierowym), który trzeba było wypełnić  przed rozmową na granicy. Teraz już nie trzeba. Odbywa się to automatycznie - drogą elektroniczną.

Hej ale serio po zakupie biletów przyszedł na maila druk APIS do wypełnienia tak jest w Air Berlin :) dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...