Jump to content
Sign in to follow this  
krokus

Prawo Jazdy

Recommended Posts

Czy na Florydzie jest możliwość zdawania egzaminu na Prawo Jazdy w języku polskim ? Można np. z tłumaczem ,widziałam taki wpis na forum ale sprzed kilku lat,nie wiem czy nadal to obowiązuje. 

Ostatnio ktoś w podobnym temacie wrzucał tabelkę w jakim języku można zdać prawko w jakim stanie.
Jak dla mnie to poronione.

W GA niby możesz zdawać po polsku wg tabelki w praktyce angielski, hiszpański przynajmniej w moim county. Chcesz tu żyć i mieszkać, a nie znasz angielskiego ? 

Edited by Amy

Nie znam "prefekt ".A myślę że na egzaminie to konieczne. Dojdzie jeszcze stres i zapomnę jak się nazywam .Pamiętam egzamin w Polsce , język niby ten sam a dogadać się czasem trudno...

tylko ze pewne sprawy nie są takie same jak w Polsce. Tutaj tzn w USA trzeba się postarać by nie zdać. Na tyle lat co ma forum nikt nie pisał jak kto trudno zdać i nie dal rady.

Może już po fakcie odpisuję, ale może komuś się przyda.

Egzamin na prawko zdawałam z języku angielskim i nie było możliwości w polskim. Zdawałam pisemny (50 pytań o znaki, przepisy itp.) i egzamin praktyczny (na placu i w okolicy DMV).

Egzamin pisemny - gdy nie byłam pewna odpowiedzi klikałam "skip" i przechodziłam do kolejnego. Po uzyskaniu odpowiedniej ilości dobrych odpowiedzi system zakończył mój egzmain. Nawet nie doszłam do 50 pytania.

Egzamin praktyczny - nie miałam doświadczenia żadnego. Mąż uczył mnie parkować i prawidłowo jeździć. Zdałam wszystko za pierwszym razem. Na wydrukowanie prawka czekałam 20 minut. 

"Ich" to znaczy amerykańskiego? To by było trudne dla turysty, który przyjeżdża np. na tydzień ;) Wystarczy nasze. Choć nasze "kierowniczki" miały też międzynarodowe, ale czy się przydało przy wypożyczeniu, albo coś, tego nie wiem.

Ich - chodziło o kraj wypożyczenia :) dzięki Joanno. A tak z ciekawości - jak w USA a konkretniej interesuje mnie Miami - sprawa parkowania? :) Ceny , dostępność, bezpieczeństwo? :) Z góry dziękuje