Skocz do zawartości

Loteria Wizowa DV 2019


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, sly6 napisał:

a Ty rozmowe chcesz miec w Polsce czy po za,mieszkalas,pracowalas po za Polska? Pytam sie bo wtedy powinnas miec rozne dokumenty.

Można prosić o nakierowanie, jakie dokumenty będą potrzebne w razie wygranej, gdy się mieszkało i pracowało za granicą? Jestem w Niemczech od jakiegoś czasu, jeśli to istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 721
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam! 
Nie jestem pewien terminologii użytej w instrukcjach dla DV-2019 versus Instrukcjach w samym formularzu
"at least a high school education or its equivalent, defined as successful completion of a 12-year course of formal elementary and secondary education;"
Mam 19 lat, chodze do 3kl technikum, na profilu Technik informatyk mamy 4 lata i pod koniec 4tego roku piszemy mature.
Czy dyplom zdania 3kl technikum (czyli dowód 12stu lat edukacji) wystarczy ? 
szukałem troche i przeczytałem że nie potrzeba matury. Jeżeli to prawda, w samym formulażu jest napisane; 
"You must have a minimum of a high school diploma reflecting the completion of a full course of study"
"Highschool diploma equivalent" to niby matura...
Jeżeli wystarczy jednak dyplom zdanej 3kl technikum a nie mam matury to zaznaczam w formularzu "Highschool, no degree" czy "Highschool degree" 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć średnie wykształcenie. Ukończenie 3 klasy technikum nie daje Ci średniego, skoro sam piszesz, że technikum to 4 klasy. Dopiero ukończenie 4 klasy technikum daje Ci średnie wykształcenie. Bez względu na to, że faktycznie Twoja nauka po 3 klasie technikum będzie wynosiła 12 lat.

Kiedyś już rozbieraliśmy na części pierwsze te ichnie nazewnictwo szkolne ;) "Highschool , no degree" znaczy wykształcenie średnie bez matury, a "Highschool degree" znaczy średnie z maturą. Jeśli coś pokręciłam, to ktoś na pewno mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Instrumental napisał:

Witam! 
Nie jestem pewien terminologii użytej w instrukcjach dla DV-2019 versus Instrukcjach w samym formularzu
"at least a high school education or its equivalent, defined as successful completion of a 12-year course of formal elementary and secondary education;"
Mam 19 lat, chodze do 3kl technikum, na profilu Technik informatyk mamy 4 lata i pod koniec 4tego roku piszemy mature.
Czy dyplom zdania 3kl technikum (czyli dowód 12stu lat edukacji) wystarczy ? 
szukałem troche i przeczytałem że nie potrzeba matury. Jeżeli to prawda, w samym formulażu jest napisane; 
"You must have a minimum of a high school diploma reflecting the completion of a full course of study"
"Highschool diploma equivalent" to niby matura...
Jeżeli wystarczy jednak dyplom zdanej 3kl technikum a nie mam matury to zaznaczam w formularzu "Highschool, no degree" czy "Highschool degree" 

 

czy po ukonczeniu 3 klasy technikum bedziesz mial dyplom zawodowy i nie bedziesz musial uczesczac do 4-maturalnej klasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Joanna30 napisał:

Musisz mieć średnie wykształcenie. Ukończenie 3 klasy technikum nie daje Ci średniego, skoro sam piszesz, że technikum to 4 klasy. Dopiero ukończenie 4 klasy technikum daje Ci średnie wykształcenie. Bez względu na to, że faktycznie Twoja nauka po 3 klasie technikum będzie wynosiła 12 lat.

Kiedyś już rozbieraliśmy na części pierwsze te ichnie nazewnictwo szkolne ;) "Highschool , no degree" znaczy wykształcenie średnie bez matury, a "Highschool degree" znaczy średnie z maturą. Jeśli coś pokręciłam, to ktoś na pewno mnie poprawi.

Dzięki za szybką odpowiedź! 

Przedchwilą czytałem ten temat gdzie pan marciń mówił o "świadectwie"
Widocznie źle zrozumiałem i chodziło mu o świadectwo matury ? 

Niestety już wysłałem aplikacje z wybranym "Highschool degree" 
nie będe mógł pisać matury przed loterią i wybieraniem wygranych, przed rozmów też nie :/ 
Domyślam się że mnie to dyskwalifikuje.
Pytanie teraz czy za niepoprawne wypełnienie aplikacji sprawi mi jakieś kłopoty ?
Czy jak zostane wybrany, i nie będe mógł przedstawić dowodów ukończonej edukacji z maturą, zostane ukarany w jaki kolwiek sposób ?
Troszkę się martwie że jakoś może mi to utrudnić przyszłe starania o visy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karusek napisał:

czy po ukonczeniu 3 klasy technikum bedziesz mial dyplom zawodowy i nie bedziesz musial uczesczac do 4-maturalnej klasy?

Piszemy kwalifikacje Technik informatyk co roku od 2kl do czwartej, karzda kwalifikacja to certyfikat/dyplom upoważniający do wykonywania pracy w zawodzie.
2kl to certifikat E.12 - "Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych"
w tym roku piszę E.13 - "Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami"
4 kl pisze certyfikat E. 14 
nie wiem czy te certyfikaty liczą się jako "dyplom zawodowy" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Instrumental napisał:

Piszemy kwalifikacje Technik informatyk co roku od 2kl do czwartej, karzda kwalifikacja to certyfikat/dyplom upoważniający do wykonywania pracy w zawodzie.
2kl to certifikat E.12 - "Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych"
w tym roku piszę E.13 - "Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami"
4 kl pisze certyfikat E. 14 
nie wiem czy te certyfikaty liczą się jako "dyplom zawodowy" 

nigdy nie slyszalem o takim systemie edukacji wiec Ci nic nie doradze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 zablokował i odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...