Skocz do zawartości

Loteria Wizowa DV 2019


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, kzielu napisał:

To w sumie interesujace pytanie nad ktorych dotychczas nikt nie pomyslal - moim zdaniem to bedzie material misrepresentation (bo w sumie mowisz ze masz a nie masz) - jezeli sie nie przyznasz i bedzie probowal dostac wize - i w zwiazku z tym dozywotni ban / inadmissibility.

Wiec sytuacja ze mozna podac ze sie ma przed zdaniem matury jest tylko prosta jezeli faktycznie sie ja zda.

Jakieś porady ? przysięgam, byłem przekonany że "Highschool degree" to świadectwo zdania ostatniego roku 12 lat edukacji. Za taką głupią pomyłkę dostane dozywotni ban ? 
nie zamierzam kłamać o niczym lub udawać że mam mature jak jej nie mam. 
Przy rozmowię mogę im taki dokument świadectwa zdanej klasy trzeciej wręczyć a oni z powrotem mi dają papierek z dozywotnim banem ?

Co mam robić teraz ? bo 2 lat technikum i matury nie skończę w rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 721
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 minut temu, karusek napisał:

jesli formularz ds-260 wyslesz 30 czerwca 2019 roku, jak bedziesz juz pewien ze zdales mature, to moze Ci się uda zdobyc Green Card

Wybacz brak wiedzy, ale jest określony czas do wysłania ds-260 ? 
Powiecmy że mnie wybiorą, jest szansa na zdanie dwóch klas technikum razem z maturą ? (2017-2018 i 2018 - 2019) 
I drugie pytanie, jak nie zostane wybrany to nie ma problemu tak ?
 

 

8 minut temu, Łukasz90 napisał:

Ja na Twoim miejscu jakby mnie wylosowali, bym po prostu nie wysyłał ds 260.

Wysłanie ds 260 jest obowiązkowe ? coś się stanie jak bym nie wysłał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Instrumental napisał:

Jakieś porady ? przysięgam, byłem przekonany że "Highschool degree" to świadectwo zdania ostatniego roku 12 lat edukacji. Za taką głupią pomyłkę dostane dozywotni ban ? 
nie zamierzam kłamać o niczym lub udawać że mam mature jak jej nie mam. 
Przy rozmowię mogę im taki dokument świadectwa zdanej klasy trzeciej wręczyć a oni z powrotem mi dają papierek z dozywotnim banem ?

Co mam robić teraz ? bo 2 lat technikum i matury nie skończę w rok. 

???? To jestes w tzw. dupie moim zdaniem. Degree to degree - konczysz szkole z degree. Jezeli bys byl w liceum i konczyl przed wynikami loterii to spoko a jezeli dalej bedziesz sie uczyl to ewidentnie nie masz high school degree dopoki nie skonczysz technikum - jakkolwiek to bys interpretowal. Jedyna rada to taka ze w momencie wylosowania powiadomic KCC / ambasade ze w aplikacji miales lekka niescislosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Załóżmy, że zostałeś wylosowany, a nadal nie masz średniego wykształcenia (bez znaczenia czy z maturą, czy bez) i  nie będziesz go miał do momentu rozmowy z konsulem (czyli mniej więcej do 30. września 2019), to nie wysyłasz DS-260 i już. Jeśli będziesz miał (bo szkołę chyba skończysz w maju 2019), no to wyślesz DS-260 i ewentualnie przełożysz sobie rozmowę na taki termin, żebyś już miał to świadectwo w garści.

Ale - czy do KCC nie wysyła się jakiś potwierdzeń uzyskanego wykształcenia? Jak to dalej wygląda?

Z tym że naprawdę nie przejmuj się tym teraz. Zaczniesz się przejmować, jak zostaniesz wylosowany.

No i oczywiście ewentualne niewylosowanie nic nie znaczy, nie masz żadnej kary, możesz brać udział w kolejnych loteriach, jeśli będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rozirozi napisał:

instrumental, No serio mając tyle wylosowanych raczej nie bedą roztrząsać czy naprawdę tak myślałeś, czy się pomyliłeś,  czy okłamałeś czy cokolwiek. 

Ludzie są dyskwalifikowani przez większe głupoty w wypełnionym formularzu. 

Zupelnie nie masz pojecia o czym mowisz. To nie jest zadna glupota tylko jedno z (niewielu) kluczowych wymagan loterii i w przypadku proby kontynuacji procesu przy podaniu nieprawdziwych to jest _material_ misrepresentation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 zablokował i odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...