Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , na wstepie napisze ze jesli byl taki temat lub to nie ten dzial to chcialbym przeprosic i prosic moderatora o przeniesienie do wlasciwego i nie zamykania go.

Posiadam zielona karte, numer social.

Chcialbym aby moja dziewczyna z Polski przyleciala tutaj do mnie, ostatni raz, we wrzesniu  probowala lecz dostala odmowe.

Chcialbym zapytac czy jest jakis rodzaj wizy ktory bylby latwiejszy w otrzymaniu ?

W tym roku razem skonczylismy szkole.

Jestem tutaj 2 miesiac lecz wiadomo jak to jest tak samemu.  (pierwszy raz bylem rok temu)

Dodam iz mam tutaj rodzine lecz pewnie w jej sytuacji to bez znaczenia.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
11 godzin temu, Roelka napisał:

Albo wiza małżeńską. Jeśli wezmiecie ślub i planujecie zostać w USA na stałe. Czas oczekiwania od wysłania papierów to około 2 lat. 

Wiza małżeńska gdy mam tylko gc? 

Takie dokumenty musiałbym wysłać z usa ? 

Musiałbym w tym czasie przebywać w usa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, piotrekmi said:

Ciężko by było 2 lata ona w pl ja w usa 

2 lata na turystycznej wizie w USA też nie posiedzi (nawet jak dostanie) a częste loty do USA na długie pobyty to proszenie się o problemy. Skończy się prędzej czy póżniej cofnięciem z granicy i skasowaniem wizy. Przez te 2 lata możesz od czasu do czasu ty przyjeżdżać do niej i ją odwiedzać. Co więcej przez te dwa lata by nie pracowała, czy pracowała na czarno? 2 lata to jak służba wojskowa kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna nawet jak dostanie wizę turystyczną to nie może przesiedziec nawet jednego dnia w USA, wtedy nie otrzyma zielonej karty (zakładając że zlozycie dokumentu na małżeńską w tym czasie. Nielegalna praca i pobyt są wybaczane tylko w przypadku małżonków obywateli USA ). Odmowa wizy turystycznej nie ma wpływu na decyzję co do wizy rodzinnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, piotrekmi napisał:

A nie będą robić problemu i czepiać się że np przylatuje do usa na 6 mśc i wylatuje aby odwiedzić Polskę? 

Słyszałem taka historie że na lotnisku czasem każą decydować albo usa albo brać gc. Nie wiem czy to prawda czy nie , obiło mi się tylko o uszy 

Jak będziesz lecial do Polski na tydzień albo dwa to nie będą robić problemów..  gdybyś przyleciał na rok, wtedy możesz zacząć się martwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...