Jump to content
Sign in to follow this  
monaas

Wiza J-1 na W&T a problemy prawne z marihuaną

Recommended Posts

Jesteś pewien ze w papierach ci wpisali przestępstwo? A nie wykroczenie? Wg mnie skoro mała grzywna i nie zatrzymali cie w areszcie to mogło to byc wykroczenie. W koncu nie odbył sie żaden proces ani nic z tego co piszesz. 

Guest
17 godzin temu, Roelka napisał:

Illicit trafficking in any controlled substance (drug). No actual conviction is required for this one: 

12 godzin temu, Patipitts napisał:

Jesteś pewien ze w papierach ci wpisali przestępstwo? A nie wykroczenie? Wg mnie skoro mała grzywna i nie zatrzymali cie w areszcie to mogło to byc wykroczenie. W koncu nie odbył sie żaden proces ani nic z tego co piszesz. 

Niestety na formularzu, który musiałem podpisać, były do wyboru dwie opcje: przestępstwo i wykroczenie, zaznaczono przestępstwo. Jeszcze się upewnię, ale nie wygląda to optymistycznie. Inna rzecz, że wysokość grzywny odpowiada np. karze za nielegalne wyprzedzanie...

9 godzin temu, Roelka napisał:

Illicit trafficking in any controlled substance (drug). No actual conviction is required for this one: 

Mój przypadek może pod to podpadać? Miałem przecież 1,3 g, to raczej nie jest ilość, którą można handlować :/ ...

Edited by monaas

Guest

Bo trzeba przedstawić zaświadczenie o niekaralności na rozmowie? We wniosku o wizę również jest pytanie o karalność. 

Pozostając nieco w temacie - czy mógłby ktoś polecić jakiegoś dobrego (i w miarę niedrogiego) prawnika biegłego w sprawach związanych z wizami, takiego, który by mógł pomóc w tej sytuacji? Najlepiej polskojęzycznego, z którym jeszcze można się umówić na rozmowę telefoniczną/czat online...

Wyjezdzajac na W&T nie trzeba przedstawiac zaswiadczenia o niekaralności chyba ze zasady sie zmienily od 2 lat.

Zadzwon do biura do ktorego sie zapisales (nie wiem jakie to biuro) i opowiedz o swoim problemie zapytaj czy oni sa za tym azebys aplikowal na program czy nie.

Zapytaj ich czy twoj problem bedzie widnial w criminal record.

Takiego zaswiadczenia przy turystycznej ani przy internshipie nie trzeba pokazywac. Oba kraje są w Unii Europejskiej wiec mozliwe ze takie dane są w polskich kartotekach, choc mozliwe tez ze nie ma. Najlepiej spytac prawnika.

Zapewne wiesz ze musisz pozyskac dowod o niekaralnosci z sadu czy innen instytucji panstwowej czyli jak tam bedziesz figurowal to zapomni o wizie J1,

Wysłane z mojego SM-G955U przy użyciu Tapatalka