Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam pytanie i proszę o pomoc 

mam GC już 10 lat ale na terenie USA przebywałem około 3 lat i nie rozumiem zbytnio tych punktów odnośnie wymagań na obywatelstwo. Czy muszę być na terenie USA 5 lat czy poprostu muszę  być 3 lata i być rezydentem 5 lat . Na dzień dzisiejszy jestem rezydentem już 10 lat. Bo inne rzeczy spełniam takie jak nie przekraczanie roku itd 

Edytowane przez Nsssssik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te "inne rzeczy" to urban legend. Po pierwsze to bedziesz musial wyliczyc wszystkie swoje wyjazdy za granice z ostatnich pieciu lat przed zlozeniem wniosku o obywatelstwo. Czym sie tu pochwalisz?:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach


Poczekaj trochę,  nasza forumowa Pytia czyli Sly6 sie wyspi to napisze. On jest biegly w przepisach i poprawianiu samopoczucia kandydatow na rezydentow i obywateli USA...:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

https://www.uscis.gov/us-citizenship/citizenship-through-naturalization/continuous-residence-and-physical-presence-requirements-naturalization

30 miesięcy fizycznego przebywania na terenie US w ciągu ostatnich 5 lat.

Edytowane przez kzielu
  • Upvote 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Siedzenie jedynie 4 miesiace w roku w USA nie przejdzie...

“Continuous residence” means that the applicant has maintained residence within the United States for the required period of time shown above.

Extended absences outside of the U.S. may disrupt an applicant’s continuous residence.

Physical Presence

Applicants are required to show that they were:

  • Physically present in the U.S. for thirty months within the five year period before applying, or (see legal basis)
  • Physically present in the U.S. for eighteen months within the three year period before applying in the case of qualified spouses of U.S. citizens (see legal basis)

In addition, applicants are required to show they have resided for at least three months immediately preceding the filing of Form N-400 in the USCIS district or state where the applicant claims to have residency (See 8 CFR §316.2(a)(5) & §319.1(a)(5)).

  • Upvote 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×