Skocz do zawartości

Kurs prawo jazdy na wizie turystycznej


AlicjaZzz

Rekomendowane odpowiedzi

16 minutes ago, katlia said:

Ale mieliscie prawa jazdy z Polski, prawda? Bo OP nie ma prawa jazdy, wiec musi sie nauczyc i bedzie traktowana jako adult ktory musi zdac egzamin... z tego co tu czytam, musi miec learner's permit przed zdaniem egzaminu, ze specyficzna iloscia godzin za kierownica.

https://www.dmv.ca.gov/portal/dmv/detail/pubs/hdbk/adults

Tak mieliśmy. Więc od razu zdawaliśmy na DL. Alicja nie miała to musi zdać teoretyczny egzamin wpierw i dostanie Instruction Permit. Wtedy musi się nauczyć jexdzić. Ale nie musi się uczyć z instruktorem. Może to zrobić z kimś kto ma 18 lat obok niej i kto będzie ją uczył. To nie musi być instruktor. To może być znajomy, rodzic, chłopak, narzeczony. Ktokolwiek. Zresztą link, który podajesz mówi, że

If you want to obtain professional driver education and training, refer to the “Driving Schools” and “Mature Driver Program” sections.

Czyli płatna szkoła jazdy jest opcjonalna. (ona jest tylko obowiązkowa dla niepełnoletnich).

Jak już się nauczy to umawia się na test praktyczny i dostaje DL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dziekuje za sprostowanie... Alicja, ja jednak polecialabym profesjonalnego instruktora jazdy. 

Troche off-topic, ale ja wydalam prawdziwa fortune na szkole jazdy dla moich dzieci. Prowadzona przez ex Indy-500 race driver ktorego 17-sto letnia corka zginela w wypadku samochodowym bo za malo wiedziala na temat defensive driving. Szkola tez miala cale dnie poswiecone na nauke jazdy w gorach, zaraz po deszczu, w sniegu i jazde po obstacle course.

3 miesiace po zdaniu prawa jazdy, moja corka szczesliwie ominela krakse 4 samochodow, wypadek w ktorym zmarl jeden kierowca. Dwoje innych kierowcow zaraz za nia tez sie zderzyli. Swiadkowie i policja powiedzieli, ze tylko jej szybka reakcja, defensive driving i nieprzecietna umiejetnosc wyprowadzenia samochodu z szosy na ramienie drogi ocalily ja od kolizji. 

Jak dla mnie, szkola jazdy (zreszta, jak wiele szkolen ;)) to money well spent. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie nauki jazdy dla nastolatkow - goraco polecam Tire Rack Street Survival - http://www.streetsurvival.org/   <- defensive driving dla nastolatkow (certyfikowalem sie na instruktora wiec cos tam o tym program wiem). Stosunkowo tanie a dobre, program jest bardzo sensownie ulozony a eventy sa praktycznie w calym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...