Skocz do zawartości

Wiza turystyczna w technikum


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Aktualnie uczęszczam do Technikum, jestem w 2 klasie. W tym roku kończę 18 lat. Po ukończeniu szkoły zamierzam studiować.

Zostałem zaproszony wraz dziewczyną przez Jej siostrę do Stanów na wakacje by co nieco pozwiedzać oraz poznać Ich rodzinę.

Prawdopodobnie chciałbym lecieć dopiero w następne wakacje, ponieważ w te zamieram nazbierać nieco pieniędzy na podróż. Wniosek o wizę chciałbym złożyć gdzieś w czerwcu by mieć pewność, że podróż jest możliwa.

Nie mam w Stanach żadnej rodziny, nikt z mojej bliskiej rodziny nie był nigdy w USA. Czy mam wystarczająco dużo powodów na zostanie w Polsce?

Chciałbym się dowiedzieć jakie mogą być szanse na otrzymanie promesy wizowej.

Pozdrawiam wszystkich.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie jest święto dziękczynienia i bilety najczesciej idą w gore( chyba z planujesz szukać w czarny piatek), w grudniu dużo promocji takze znika, bo ludzie często bilety w okresie przedświątecznym kupują. Najlepszy czas to styczeń i luty, mozna jakieś dobre ceny chwycić. Moim zdaniem nie ma sensu szaleć i ruszać do ambasady rok przed planowanym wyjazdem. Daj sobie 6 miesięcy i bedziesz miał dużo czasu na szukanie biletów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krzysztof Pczrr napisał:

Bilety chcę kupić gdzieś w okolicach listopada-grudnia bo wtedy ceny w miarę niskie są więc to za wcześnie? Na forum z tego co czytałem ludzie bez problemu starają się o wizę rok przed wyjazdem.

Tak, są tacy ludzie, którzy starali się rok przed wyjazdem.  Ja do nich należę ;). Chcieliśmy mieć pewność, że czas poświęcony na planowanie wyjazdu nie pójdzie na marne. Tylko, że my nie jedziemy do konkretnej osoby, w jedno miejsce w odwiedziny, tylko będziemy się przemieszczać. Wszystko organizujemy i planujemy sami, więc bezsensowne z naszej strony, byłoby robić plany, a potem dopiero starać się o wizę. Bilety też kupiliśmy z bardzo dużym wyprzedzeniem, mając już oczywiście przyznaną wizę. Także, każda sytuacja jest inna i sam musisz zdecydować, czy robić to rok wcześniej czy póżniej. Ja nie widzę w tym nic złego, a to czy masz szanse, to tak, masz, jak większość, która się o wizy stara i je dostaje. Odsetek odmów jest niewielki. Ale nikt z nas Ci nie powie, czy dostaniesz ją na 100% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...