Skocz do zawartości

Doświadczenie zawodowe a własna działalność


karolila

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
razem z narzeczonym rozważamy wzięcie udziału w loterii wizowej. Ja w chwili obecnej jestem w trakcie studiów, on, od 2 lat, zajmuje się programowaniem. Swojego zawodu nauczył się sam, nie posiada żadnego wykształcenia w tym kierunku. Od tych 2 lat pracuje na umowie b2b. Czy takie doświadczenie, mając własną działalność gospodarczą, jest również wliczane w doświadczenie zawodowe? 

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karolila napisał:

Witam serdecznie,
razem z narzeczonym rozważamy wzięcie udziału w loterii wizowej. Ja w chwili obecnej jestem w trakcie studiów, on, od 2 lat, zajmuje się programowaniem. Swojego zawodu nauczył się sam, nie posiada żadnego wykształcenia w tym kierunku. Od tych 2 lat pracuje na umowie b2b. Czy takie doświadczenie, mając własną działalność gospodarczą, jest również wliczane w doświadczenie zawodowe? 

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Karolina

Jeżeli obydwoje macie mature czy nawet średnie bez matury to wystarczy,  Możecie osobno aplikować w loterii co podwaja Wasze szanse. Wyzsze wyksztalcenie czy nawet belwederska profesura nie ma żadnego dodatniego wpływu w losowaniu czy otrzymaniu wizy z loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vlade napisał:

Tak, jest to doswiadczenie zawodowe, tylko trzeba to bedzie dobrze udokumentowac, kopie kontraktow, zlecen, listy od kolegow, klientow, jakies papiery dotyczace tej dzialanosci - finanse itd,  To nie ma szkoly sredniej skonczonej? 

Ma, ma. Na początku myśleliśmy o wizie H1B i totalnie mi się to wszystko już pomieszało, także przepraszam za niepotrzebny wątek :)

Przy okazji zapytam, czy po otrzymaniu zielonej karty jest jakiś termin na wyjechanie? Chcielibyśmy złożyć wniosek w tym roku i zastanawiam się co będzie, jeśli jakimś cudem by się udało, bo chciałabym najpierw skończyć swoje studia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie 180 dni od otrzymania wizy (od badań lekarskich) na wyjazd. Jeśli będzie potrzeba, to możecie się starać o re-entry permit.

Jeśli w tym roku zaaplikujecie w loterii (zakładając, że jej nie zniosą), to losowanie będzie dopiero w maju przyszłego roku i rozmowy w ambasadzie będą od października 2019 do września 2020. W zależności od numeru, jaki się wylosuje.

Poczytaj tematy o loterii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Joanna30 napisał:

Macie 180 dni od otrzymania wizy (od badań lekarskich) na wyjazd. Jeśli będzie potrzeba, to możecie się starać o re-entry permit.

Jeśli w tym roku zaaplikujecie w loterii (zakładając, że jej nie zniosą), to losowanie będzie dopiero w maju przyszłego roku i rozmowy w ambasadzie będą od października 2019 do września 2020. W zależności od numeru, jaki się wylosuje.

Poczytaj tematy o loterii :)

Czytałam, ale nigdzie niestety nie znalazłam odpowiedzi na pytanie ile czasu jest na wyjazd. Liczymy na to, że jednak nie zniosą i się załapiemy, ale liczyłam też na to, że uda mi się na spokojnie skończyć studia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...