Skocz do zawartości

Obywatelstwo USA


Dudus86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące dziedziczenia obywatelstwa USA po rodzicu, który się naturalizował. Mam 20 lat i mam Green card. Mój tata zdaje właśnie na obywatelstwo USA i prawnik, który pomaga mu we wszystkich formalnościach powiedział mu, że jeżeli zda przed moimi 21 urodzinami, to również i ja otrzymam w sposób automatyczny obywatelstwo. Czy to jest prawda? Gdyż jak patrzyłem na wiele stron, mnie to już nie będzie dotyczyło, gdyż mam powyżej 18 lat? Chyba że jest jakieś inne prawo pod które pasuje? Mam nadzieje ze ktoś mi odpisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dudus86 napisał:

Witam, mam pytanie dotyczące dziedziczenia obywatelstwa USA po rodzicu, który się naturalizował. Mam 20 lat i mam Green card. Mój tata zdaje właśnie na obywatelstwo USA i prawnik, który pomaga mu we wszystkich formalnościach powiedział mu, że jeżeli zda przed moimi 21 urodzinami, to również i ja otrzymam w sposób automatyczny obywatelstwo. Czy to jest prawda? Gdyż jak patrzyłem na wiele stron, mnie to już nie będzie dotyczyło, gdyż mam powyżej 18 lat? Chyba że jest jakieś inne prawo pod które pasuje? Mam nadzieje ze ktoś mi odpisze. 

https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/travel-legal-considerations/us-citizenship/Child-Citizenship-2000-Sections-320-322-INA.html

18 lat. Prawnika natychmiast zwolnic albo co najmniej poprosic o zwrot pieniedzy. To jest info do znalezienia przez dwie sekundy na google'u, nie trzeba byc prawnikiem.

Do 21 lat jestes traktowany jako immediate relative w przypadku wiz imigracyjnych, obywatelstwo nabylbys w momencie naturalizacji ojca jezeli bylbys w US, mieszkal z nim i mial mniej niz 18 lat.  Jezeli masz GC i powyzej 18 lat to - jak kazdy inny rezydent - bedziesz mogl sie naturalizowac (dokladnie ten sam proces co Twoj ojciec) po 5 latach bycia rezydentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 9 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...