Skocz do zawartości

Problem w doborze Wizy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Znalazłem się przed problemem z wyborem odpowiedniego rodzaju wizy dla pracowników. Sprawa wygląda następująco. Jestem właścicielem firmy i mogę podpisać umowę na wykonanie instalacji elektrycznej na terenie stanów. Kontrakt podpisuje z Amerykańska firmą i dla nie świadczę usługę ale moi pracownicy są zatrudnieni w Polsce. Tu własnie pojawia się problem. Jaki rodzaj wizy powinienem wybrać dla siebie oraz pracowników żeby dostać się na teren stanów w celu wykonanie kontraktu. Dodam tylko, że nie będziemy zatrudniani bezpośrednio przez Amerykańska firmę ani nie zamierzam zakładać tam oddziału własnej firmy. 

Z tego co zdążyłem wyczytać na stronach żaden z typów wiz nie opisuje takiej sytuacji. Chyba że nie mam racji. Proszę o pomoc jeśli macie jakiś pomysł i wiedzę jak można to załatwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mcpear napisał:

Wydaje mi się że "B1 in lieu of H1-B" jest odpowiednią wizą. https://www.immihelp.com/business-visa/b-1-in-lieu-of-h-1b.html

A "you must have the equivalent of the US bachelor's degree"  ? Jak te wymaganie ma sie do ludzi wykonujacych instalacje elektryczne bo zakladam ze raczej degrees to oni nie maja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, kzielu said:

A "you must have the equivalent of the US bachelor's degree"  ? Jak te wymaganie ma sie do ludzi wykonujacych instalacje elektryczne bo zakladam ze raczej degrees to oni nie maja...

Celna uwaga. Innych wiz typu "B1 in lieu of H2/H3" nie ma. Chyba chodzi o to aby te prace mieli wykonywać na terenie USA wykwalifikowani i specjalistyczni pracownicy. Czyli w przypadku OP, który chce tam posłać niewykwalifikowaną, (może się mylimy) w rozumieniu studiów wyższych, pracowników to takiej możliwości nie ma. Chodzi tu o ochronę miejsc pracy w USA. Czyli za pewne po wygraniu kontraktu OP musiałby wysłać szkoleniowca i wyszkolić lokalnych lub zlecić podwykonawcom. Aczkolwiek wtedy jego przewaga konkurencyjna (niższe koszty) prawdopodobnie się rozpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...