Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

chciałbym zweryfikować moją wiedzę nt. programu przyznawania wiz H1-B z Szanownym Forumowiczami bo im więcej czytam tym wydaje się, że mniej wiem...

- petycje można składać od 2 kwietnia do? gdzieś wyczytałem, że tylko przez pierwszy tydzień bo później mają już dość, ale i tak okazuje się, że musi być loteria. Czyli zbierają do jakiegoś limitu petycji? Dni? Czemu nie zbierają tylko tyle ile jest potrzebnych?

- kiedy (prawdopodobnie, mniej więcej) zostaje przeprowadzona loteria? czytałem, że 3-4 tydzień kwietnia

- kiedy (prawdopodobnie, mniej więcej) ewentualni beneficjenci zostają powiadamiani o wyniku, czyli czy ich petycja zostaje dalej procesowana (selected) ? tu właśnie niektórzy piszą, że od razu, czyli początek maja, a inni, że do końca sierpnia. Jaka jest praktyka?  USCIS powiadamia mailem? Bezpośrednio beneficjenta czy praco/wnioskodawcę?

- o ile dobrze zrozumiałem petycja wylosowana (selected) musi zostać zaakceptowana (accepted) i to może trwać nawet do pierwszych miesięcy 2019? Jaka jest tutaj praktyka, kiedy najwcześniej można dowiedzieć się, że można już umawiać się z konsulem?

- czy USCIS powiadamia, że petycja została odrzucona (denied) czy milczenie uznaje się za brak akceptacji?

- szanse... czytałem, że oscylują w okolicach 40% jeżeli chodzi o limit 65k bachelor bazując na poprzednim roku, optymista ze mnie?

Mam nadzieję, że nie przesadziłem z pytaniami przy pierwszym poście.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

50 minutes ago, kowal11 said:

Witajcie,

chciałbym zweryfikować moją wiedzę nt. programu przyznawania wiz H1-B z Szanownym Forumowiczami bo im więcej czytam tym wydaje się, że mniej wiem...

- petycje można składać od 2 kwietnia do? gdzieś wyczytałem, że tylko przez pierwszy tydzień bo później mają już dość, ale i tak okazuje się, że musi być loteria. Czyli zbierają do jakiegoś limitu petycji? Dni? Czemu nie zbierają tylko tyle ile jest potrzebnych?

- kiedy (prawdopodobnie, mniej więcej) zostaje przeprowadzona loteria? czytałem, że 3-4 tydzień kwietnia

- kiedy (prawdopodobnie, mniej więcej) ewentualni beneficjenci zostają powiadamiani o wyniku, czyli czy ich petycja zostaje dalej procesowana (selected) ? tu właśnie niektórzy piszą, że od razu, czyli początek maja, a inni, że do końca sierpnia. Jaka jest praktyka?  USCIS powiadamia mailem? Bezpośrednio beneficjenta czy praco/wnioskodawcę?

- o ile dobrze zrozumiałem petycja wylosowana (selected) musi zostać zaakceptowana (accepted) i to może trwać nawet do pierwszych miesięcy 2019? Jaka jest tutaj praktyka, kiedy najwcześniej można dowiedzieć się, że można już umawiać się z konsulem?

- czy USCIS powiadamia, że petycja została odrzucona (denied) czy milczenie uznaje się za brak akceptacji?

- szanse... czytałem, że oscylują w okolicach 40% jeżeli chodzi o limit 65k bachelor bazując na poprzednim roku, optymista ze mnie?

Mam nadzieję, że nie przesadziłem z pytaniami przy pierwszym poście.

Pozdrawiam.

1. Mozna skladac do czasu, az nie oglosza ze maja dosc (co w przypadku FY2018 nastapilo 7 kwietnia 2017 [1]), ale nie dluzej niz 6 miesiecy przed planowanym rozpoczeciem pracy.

2. Losowanie nastepuje nie dlugo potem, w FY2018 wyrobili sie do 17 kwietnia 2017 [2] (dla Master's Cap), dla reszty do maja [3]

3. Generalnie powiadomienie dostaje osoba, ktora sklada papiery w tym wypadku pracodawca. (zarowno o przejsciu dalej, jak i odrzuceniu). Caly proces trwa, bo USCIS musi wystawic notice of action, wzglednie wyslac paczke z powrotem. Cytat z jednego z ponizszych linkow: USCIS will now begin returning all H-1B cap-subject petitions that were not selected. Due to the high volume of filings, USCIS is unable to provide a definite time frame for returning these petitions.

4. Na rozmowe z konsulem mozna sie umawiac dopiero jak petycja jest rozpatrzona pozytywnie (pracodawca dostanie powiadomienie) co trwa od 3 do 5 miesiecy...

5. USCIS dziala jak kazdy urzad, odpowiada na kazdy wniosek (patrz 3.)

6. Na temat szans sie nie wypowiem.

[1] https://www.uscis.gov/news/news-releases/uscis-reaches-fy-2018-h-1b-cap

[2] https://www.uscis.gov/news/alerts/uscis-completes-h-1b-cap-random-selection-process-fy-2018

[3] https://www.uscis.gov/news/alerts/uscis-completes-data-entry-fiscal-year-2018-h-1b-cap-subject-petitions

Edytowane przez Xarthisius
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję @Xarthisius za szybką i kompetentną odpowiedź oraz przypisy.

Czyli wychodzi na to, że w najlepszym wypadku, do końca wakacji pozostanie się w niepewności. W najgorszym znacznie dłużej.

Myślałem, że już w kwietniu/maju można zostać powiadomionym (sprawdzić samemu) o wyniku loterii.

Jeszcze raz dzięki. 

Edytowane przez kowal11

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Osoby, które zostały wylosowane będą miały wyniki najpóźniej do końca czerwca. Informacje są już rozsyłane. Do końca sierpnia będzie informacja o osobach, które nie zostały wylosowane. Wtedy można się upomnieć o zaginione oświadczenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz