Skocz do zawartości

informacje


Rubin

Rekomendowane odpowiedzi

 Dzień dobry

Mam kilka pytań i czy ktoś może mi na nie udzielić odpowiedzi.

Czy Polka wychodząc za mąż  za obywatela USA w Polsce otrzymuje prawa i obywatelstwo Amerykańskie ? Po zawarciu ślubu z Amerykaninem jakich formalności  trzeba dopełnić aby mieć też obywatelstwo  Amerykańskie ?

Czy ślub z obywatelem  USA w Stanach daje status Amerykanina dla małżonki z innego kraju i jakie warunki trzeba spełnić ?

Czy rencista o podwójnym obywatelstwie ( Polsko-Amerykańskie) otrzymujący świadczenia z USA może zamieszkać w innym kraju i nadal korzystać ze świadczeń rencisty ? Czy ma obowiązek bycia w USA w celu utrzymania świadczeń ? Czy świadczenie automatycznie przechodzi w emeryturę czy trzeba dopełnić formalności i jakich? Czy trzeba być zameldowanym w USA aby takie świadczenia otrzymywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, annazoomax@wp.pl napisał:

 Dzień dobry

Mam kilka pytań i czy ktoś może mi na nie udzielić odpowiedzi.

Czy Polka wychodząc za mąż  za obywatela USA w Polsce otrzymuje prawa i obywatelstwo Amerykańskie ?

Lol nie. Sam ślub nie uprawnia cię absolutnie do niczego. Od ślubu do obywatelstwa jest daleka droga, dużo formalności, opłat i czekania. Po ślubie z obywatelem najpierw musisz starać się o wizę, potem dostajesz zielona kartę a 3 lata od dostania zielonej karty możesz wysłać podanie o obywatelstwo. Oczywiście na każdym etapie jest szereg wymagań które musisz spełnić. 

18 minut temu, annazoomax@wp.pl napisał:

 

Po zawarciu ślubu z Amerykaninem jakich formalności  trzeba dopełnić aby mieć też obywatelstwo  Amerykańskie ?

O obywatelstwo się nie martw. Najpierw trzeba mieć zielona kartę. 

18 minut temu, annazoomax@wp.pl napisał:

Czy ślub z obywatelem  USA w Stanach daje status Amerykanina dla małżonki z innego kraju i jakie warunki trzeba spełnić ?

Nie. Ślub nic nie daje. 

 

18 minut temu, annazoomax@wp.pl napisał:

Czy rencista o podwójnym obywatelstwie ( Polsko-Amerykańskie) otrzymujący świadczenia z USA może zamieszkać w innym kraju i nadal korzystać ze świadczeń rencisty ? Czy ma obowiązek bycia w USA w celu utrzymania świadczeń ? Czy świadczenie automatycznie przechodzi w emeryturę czy trzeba dopełnić formalności i jakich? Czy trzeba być zameldowanym w USA aby takie świadczenia otrzymywać ?

USA nie ma meldunku. Reszty odpowiedzi nie znam. 

 

Generalnie potrzeba więcej informacji żeby udzielić ci rzetelnych odpowiedzi. Ale ślub sam w sobie absolutnie nie daje nikomu prawa do obywatelstwa. 

No proszę a w innym temacie ktoś się śmiał jak musiałam takie rzeczy wyjaśniać. :p A jednak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, annazoomax@wp.pl napisał:

 Czy rencista o podwójnym obywatelstwie ( Polsko-Amerykańskie) otrzymujący świadczenia z USA może zamieszkać w innym kraju i nadal korzystać ze świadczeń rencisty ? Czy ma obowiązek bycia w USA w celu utrzymania świadczeń ? Czy świadczenie automatycznie przechodzi w emeryturę czy trzeba dopełnić formalności i jakich? Czy trzeba być zameldowanym w USA aby takie świadczenia otrzymywać ?

Co rozumiesz przez renciste ? Kogos kto pobiera Social Security (jest na emeryturze) czy Social Security Disability Benefits ? Te pierwsze mozna otrzymywac mieszkajac w innym kraju, drugie - nie wiem. Zwroc uwage ze przypadku sponsorowania malzonka na zielona karte wymagane sa dochody w odpowiedniej wysokosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi nie rozroznia terminow:

"rencista" - czlowiek to niesprawny w jakis sposob, pobierajacy rente od Panstwa;

"emeryt" - ktos kto placil skladke emerytalna, wypracowal odpowiednia ilosc lat i dozyl odpowiedniego wieku - otrzymuje EMERYTURE, ktora sobie wypracowal sam.

Wszystkie ubezpieczalnie promuja obywatelskie podejscie do tematu emerytur i apeluja o wykazanie obywatelskiej postawy i umieranie natychmiast po uzyskaniu uprawnien emerytalnych.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak, sam slub nic nie zmienia. Jesli malzonek nie ma odpowiednich dochodow to nie dostaniesz prawa pobytu w USA nwet jesli mielibyscie cala armie dzieci. Wejdz na strone USCIS tam wszystko mas napisane co I jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kzielu napisał:

 Co rozumiesz przez renciste ? Kogos kto pobiera Social Security (jest na emeryturze) czy Social Security Disability Benefits ? Te pierwsze mozna otrzymywac mieszkajac w innym kraju, drugie - nie wiem. Zwroc uwage ze przypadku sponsorowania malzonka na zielona karte wymagane sa dochody w odpowiedniej wysokosci.

 Social Security Disability Benefits o to chodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...