Jump to content

<Check Lista> dla mających termin w ambasadzie

Recommended Posts

Tak, już po wszystkim:) Moje obawy odnośnie zbyt krótkiego czasu między badaniami a interview okazały się bezzasadne. Wszystkie wyniki dotarły na czas. W ambasadzie spędziłem ok. 2,5h z czego rozmowa trwała może z 5 minut, rejestracja i uiszczenie opłaty z 10 minut, reszta czasu to czekanie, mimo iż nie było żadnej kolejki (oprócz mnie jedno małżeństwo). Z ciekawszych rzeczy dodam że spóźniłem się ok. pół godziny tzn. pod ambasadą byłem 8:30 a wszedłem ok. 8:50 (kolejka do rejestracji w okienku). Oczywiście polecam być na czas, jednak jeśli z jakiegoś powodu zdarzy się spóźnienie to nie stresujcie się tym zbytnio...

Jeśli chodzi o rzeczy które można wnieść to telefon zostawiłem w depozycie, a wszystko pozostałe tj. klucze od auta, klucze do domu i portfel wniosłem ze sobą. Na wejściu to prześwietlili i oddali zaraz za bramką, jak na lotnisku.

Rozmowa krótka, pytania typu, gdzie jadę, co zamierzam robić, czym tu się zajmuję, o wcześniejsze wizyty w US. Na wstępie Pani przeprosiła, że musiałem tyle czekać:Di zapytała w jakim języku będziemy rozmawiać. Powiedziałem, że mi obojętnie więc Pani konsul wybrała polski:D a jeszcze było pytanie o dyplom, bo nie mogła rozszyfrować kierunku studiów, to przetłumaczyłem.

Rozmowa zakończyła się pozytywnie, paszport z wklejoną promesą wizową i dyplom był do odbioru po dwóch dniach w punkcie TNT który wcześniej wybrałem.

Dziękuję wszystkim za pomoc i rozjaśnienie kwestii badań i rozmowy z konsulem;)Jeśli przyszłe roczniki będą mieć pytania w tej materii to jestem do dyspozycji.

• Like 1

• Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pewnie niewielu osobom się przyda, bo już koniec FY2018, ale przyszłe roczniki może też skrozystają. Co przygotować po otrzymaniu swojego terminu spotkania w ambasadzie. Piszę, bo czytając różne oficj

Musi byc papierowe. Z pieczatka.

Racja, za bardzo się rozpędziłem. Chodzi o zdjęcia takiego samego typu jak przy wysyłaniu wniosku o udział w loterii. Już poprawiam punkt... Edit... Nie da się edytować pierwszego postu, więc punkt

Posted Images