Jump to content

<Check Lista> dla mających termin w ambasadzie

Recommended Posts

On 7/13/2018 at 10:21 PM, ndmker said:

11. Zaświadczenie o niekaralności.
- do uzyskania w sądzie w ciągu 15 minut.
- trzeba zaznaczyć wszystkie trzy kartoteki na formularzu.

Konieczne jest zaświadczenie z sądu? Tzn. czy zaświadczenie z e-platformy KRK jest honorowane (https://ekrk.ms.gov.pl)?

• Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pewnie niewielu osobom się przyda, bo już koniec FY2018, ale przyszłe roczniki może też skrozystają. Co przygotować po otrzymaniu swojego terminu spotkania w ambasadzie. Piszę, bo czytając różne oficj

Musi byc papierowe. Z pieczatka.

Racja, za bardzo się rozpędziłem. Chodzi o zdjęcia takiego samego typu jak przy wysyłaniu wniosku o udział w loterii. Już poprawiam punkt... Edit... Nie da się edytować pierwszego postu, więc punkt

Posted Images

• 2 weeks later...
On 7/13/2018 at 10:21 PM, ndmker said:

5. Wydrukować/zlecić dwa zdjęcia 51x51mm typu wizowego, czyli według takich samych wytycznych jak podczas składania wniosku DS-260

Nie pamiętam, abym podczas wypełniania tego wniosku musiał załączać jakieś zdjęcia - być może zmieniły się sam wniosek? Wypełniałem w pierwszej połowie czerwca 2018.

Godzinę temu, marcin_k napisał:

Nie pamiętam, abym podczas wypełniania tego wniosku musiał załączać jakieś zdjęcia - być może zmieniły się sam wniosek? Wypełniałem w pierwszej połowie czerwca 2018.

Ja również nie wysyłałem żadnych zdjęć przy wypełnianiu DS260, także jakiś misunderstandig się wkradł :)

Racja, za bardzo się rozpędziłem. Chodzi o zdjęcia takiego samego typu jak przy wysyłaniu wniosku o udział w loterii. Już poprawiam punkt...

Edit... Nie da się edytować pierwszego postu, więc punkt 5 powinien brzmieć tak, że trzeba mieć zdjęcia tego samego typu co przy składaniu swojego 'losu' ale oczywiście NIE mogą to być TE SAME ZDJĘCIA bo jest wymóg, że muszą być nowsze niż 6 miesięcy. 

Edited by ndmker
  • Like 1

Juz po 15 wrzesnia moja kolej!

Jestem wylosowaną aplikantką, na rozmowę jako DV2 zabieram męża.

Mam już lekką paranoję. Proszę o odpowiedź na moje pytania:

1. Czy mój małżonek także musi pokazywać dyplom uczelni, tytuł inżyniera itp?

1a. Czy malzonek ma miec jakiekolwiek dokumenty z wyjatkiem - aktu urudzenia, aktu malzenkiego, paszportu, ds260, lekarz?

2. Czy do okienka podchodzę z mężem, czy jako główna aplikantka - sama? Rozmowa jest wspólna dla mnie i niego? Czy jego też przepytują w osobnym oknie?

3. Czy jak zmieniłam paszport to muszę też przynieść stary? Na podaniu ds260 podałam stary, więc wnioskuję, że tak - ale wolę się upewnić.

4. Czy mam przyniesć zaświadczenie o zatrudnieniu od pracodawcy?

5.  Zabieram swiadectwo dojrzalosci, czy cos jeszcze jest potrzebne? Nie mam studiow, jestem absolwentka szkoly sredniej.

6. Popelnilam blad w ds260 - fakt ten zglosic konsulowi czy juz od razu jak wejde do ambasady.

Dziekuje wam za odpowiedzi!

3 godziny temu, katia25 napisał:

Juz po 15 wrzesnia moja kolej!

Jestem wylosowaną aplikantką, na rozmowę jako DV2 zabieram męża.

Mam już lekką paranoję. Proszę o odpowiedź na moje pytania:

1. Czy mój małżonek także musi pokazywać dyplom uczelni, tytuł inżyniera itp?

1a. Czy malzonek ma miec jakiekolwiek dokumenty z wyjatkiem - aktu urudzenia, aktu malzenkiego, paszportu, ds260, lekarz?

2. Czy do okienka podchodzę z mężem, czy jako główna aplikantka - sama? Rozmowa jest wspólna dla mnie i niego? Czy jego też przepytują w osobnym oknie?

3. Czy jak zmieniłam paszport to muszę też przynieść stary? Na podaniu ds260 podałam stary, więc wnioskuję, że tak - ale wolę się upewnić.

4. Czy mam przyniesć zaświadczenie o zatrudnieniu od pracodawcy?

5.  Zabieram swiadectwo dojrzalosci, czy cos jeszcze jest potrzebne? Nie mam studiow, jestem absolwentka szkoly sredniej.

6. Popelnilam blad w ds260 - fakt ten zglosic konsulowi czy juz od razu jak wejde do ambasady.

Dziekuje wam za odpowiedzi!

Odp1 nie musi takich dyplomów przedstawiać i ma mieć dokumenty co napisałaś plus zaświadczenie o niekaralności 

Odp2 podchodzicie wspólnie na rozmowę i Ty jesteś pytana jak i Twój maz. 

Odp3 masz mieć stary paszport 

Odp4 jeśli masz taki dokument ze Stanów to weź go ze sobą 

Odp5 świadectwo ze szkoły średniej jeśli to tylko masz 

Odp6 o jakim bledzie mowa jest?  Czego to dotyczy bł Konsul sie pyta czy wiadomości są prawdziwe 

• sly6 pinned this topic