Skocz do zawartości

<Check Lista> dla mających termin w ambasadzie


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 6.09.2019 o 16:21, ewakol napisał:

Właśnie przeczytałam na stronie Wilanów Practice, że czas kompletowania wszystkich wyników i dostarczenie ich ambasadzie to ok. 5-7 dni roboczych. Poczytaj na ich stronie.

http://www.wilanowfamilypractice.pl/g1414577957pol-Badanie-ogolne-do-wizy-USA.html

także rada -> W poniedziałek dzwonisz do lekarza w Warszawie i umawiasz się na wizytę tam - mają czynne od 11! Tam też powiedzą Ci co i jak. 

hej,

zrobiłem tak jak radziłaś, ale okazało się ze najbliższy termin badań to 13.09, a interview 20.09. biorąc pod uwagę że transfer badań między kliniką a ambasadą trwa 5-7 dni roboczych to może się nie udać. dlatego zadzwoniłem do ambasady żeby przesunąć datę rozmowy o kilka dni. Jednak bardzo miła pani odradziła mi to, bo mi może numer przepaść i nie starczy wiz itp. Poza tym powiedziała że jak badania nie dojdą przed interview to nic się nie stanie ważne żeby były do 30.09.2019. I że w zasadzie nie ma różnicy czy będę miał rozmowę 20.09 bez kompletu badań czy np. 25.09 z kompletem badań... czy ktoś był w podobnej sytuacji tzn. że badania miał ok. tydzień przed rozmową? czy ktoś był ostatnio na interview? są jeszcze wizy? jest w ogóle taka szansa ze mnie zaprosili, ja wszystko co trzeba dostarczę i opłacę a mi powiedzą np. że bardzo nam przykro ale skończyły się wizy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, szags said:

hej,

zrobiłem tak jak radziłaś, ale okazało się ze najbliższy termin badań to 13.09, a interview 20.09. biorąc pod uwagę że transfer badań między kliniką a ambasadą trwa 5-7 dni roboczych to może się nie udać. dlatego zadzwoniłem do ambasady żeby przesunąć datę rozmowy o kilka dni. Jednak bardzo miła pani odradziła mi to, bo mi może numer przepaść i nie starczy wiz itp. Poza tym powiedziała że jak badania nie dojdą przed interview to nic się nie stanie ważne żeby były do 30.09.2019. I że w zasadzie nie ma różnicy czy będę miał rozmowę 20.09 bez kompletu badań czy np. 25.09 z kompletem badań... czy ktoś był w podobnej sytuacji tzn. że badania miał ok. tydzień przed rozmową? czy ktoś był ostatnio na interview? są jeszcze wizy? jest w ogóle taka szansa ze mnie zaprosili, ja wszystko co trzeba dostarczę i opłacę a mi powiedzą np. że bardzo nam przykro ale skończyły się wizy???

Nie panikuj, sa wizy i na pewno ich w tym roku nie zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szags napisał:

hej,

zrobiłem tak jak radziłaś, ale okazało się ze najbliższy termin badań to 13.09, a interview 20.09. biorąc pod uwagę że transfer badań między kliniką a ambasadą trwa 5-7 dni roboczych to może się nie udać. dlatego zadzwoniłem do ambasady żeby przesunąć datę rozmowy o kilka dni. Jednak bardzo miła pani odradziła mi to, bo mi może numer przepaść i nie starczy wiz itp. Poza tym powiedziała że jak badania nie dojdą przed interview to nic się nie stanie ważne żeby były do 30.09.2019. I że w zasadzie nie ma różnicy czy będę miał rozmowę 20.09 bez kompletu badań czy np. 25.09 z kompletem badań... czy ktoś był w podobnej sytuacji tzn. że badania miał ok. tydzień przed rozmową? czy ktoś był ostatnio na interview? są jeszcze wizy? jest w ogóle taka szansa ze mnie zaprosili, ja wszystko co trzeba dostarczę i opłacę a mi powiedzą np. że bardzo nam przykro ale skończyły się wizy???

Jak zapraszają Cię na rozmowę to znaczy że odpowiednią do Twojego zgłoszenia ilość wiz mają. Co do wyników badań to powiem Ci że ja ostatnio byłam na badaniach (w Warszawie) i lekarz powiedział, że ten czas jest zależny od badań laboratoryjnych, a laboratorium z którym wcześniej współpracował się ociągało. Teraz już leci to szybciej. Ja byłam na badaniach w piątek, a powiedział że w ambasadzie moje wyniki już pewnie się pojawią w środę. Także myślę nawet że już te badania na rozmowie będą ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie,

jutro mam interview. czy muszę mieć ze sobą aktualne zdjęcia wizowe? bo na początku wątku było ze <tak> później że <nie>, i w końcu sam nie wiem. ile mniej więcej czasu zajmuje cała wizyta w ambasadzie? I jeszcze pytanie jak wygląda samo wejście, tzn. czy można wejść z elektoniką, kluczami itp.? ostatnio tam byłem 9 lat temu i pamiętam że chyba były jakieś zakazy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2019 o 08:48, ewakol napisał:

Płacisz na miejscu - Najpierw wezmę od Ciebie wszystkie dokumenty, odeślą Cię na piętro do kasy żeby zapłacić i potem wracasz na dół i czekasz aż Cię ponownie wywołają; pobierają odciski palców, upewniają się, że wszystko mają i potem już siadasz i czekasz na rozmowę.

Rozumiem, że kartą można płacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/9/2019 at 9:44 AM, szags said:

hej,

zrobiłem tak jak radziłaś, ale okazało się ze najbliższy termin badań to 13.09, a interview 20.09. biorąc pod uwagę że transfer badań między kliniką a ambasadą trwa 5-7 dni roboczych to może się nie udać. dlatego zadzwoniłem do ambasady żeby przesunąć datę rozmowy o kilka dni. Jednak bardzo miła pani odradziła mi to, bo mi może numer przepaść i nie starczy wiz itp. Poza tym powiedziała że jak badania nie dojdą przed interview to nic się nie stanie ważne żeby były do 30.09.2019. I że w zasadzie nie ma różnicy czy będę miał rozmowę 20.09 bez kompletu badań czy np. 25.09 z kompletem badań... czy ktoś był w podobnej sytuacji tzn. że badania miał ok. tydzień przed rozmową? czy ktoś był ostatnio na interview? są jeszcze wizy? jest w ogóle taka szansa ze mnie zaprosili, ja wszystko co trzeba dostarczę i opłacę a mi powiedzą np. że bardzo nam przykro ale skończyły się wizy???

Ja byłam w tej samej sytuacji - tzn badania miałam w środę a rozmowę w piątek czy jakoś tak... no i cześć badań nie miała jeszcze wyników ale w ogóle nie był to problem, w ambasadzie powiedzieli że lekarz im to dosyła potem i luz. Absolutnie nie ma co przesuwać terminu rozmowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/19/2019 at 12:51 AM, szags said:

witam ponownie,

jutro mam interview. czy muszę mieć ze sobą aktualne zdjęcia wizowe? bo na początku wątku było ze <tak> później że <nie>, i w końcu sam nie wiem. ile mniej więcej czasu zajmuje cała wizyta w ambasadzie? I jeszcze pytanie jak wygląda samo wejście, tzn. czy można wejść z elektoniką, kluczami itp.? ostatnio tam byłem 9 lat temu i pamiętam że chyba były jakieś zakazy...

Cały pobyt w ambasadzie to niestety zabawa na pare godzin, warto być przed czasem bo zawsze jest kolejka. Jest po prostu baaaardzo dużo czekania. Sama rozmowa jest bardzo krótka, kilka pytań i nara. Co do rzeczy które można wnieść to nie można prawie niczego, wiec staraj się mieć najmniej jak możesz. Portfel, klucze, telefon itp każą Ci zostawić przy wejściu w depozycie. Kartą można płacić ale lepiej mieć odliczona kwotę w dolarach, nie będzie szoku co do kursu wymiany. 

Ale teraz to ty już po rozmowie chyba co? Jak poszło??

Edytowane przez MeganMarkle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, już po wszystkim:) Moje obawy odnośnie zbyt krótkiego czasu między badaniami a interview okazały się bezzasadne. Wszystkie wyniki dotarły na czas. W ambasadzie spędziłem ok. 2,5h z czego rozmowa trwała może z 5 minut, rejestracja i uiszczenie opłaty z 10 minut, reszta czasu to czekanie, mimo iż nie było żadnej kolejki (oprócz mnie jedno małżeństwo). Z ciekawszych rzeczy dodam że spóźniłem się ok. pół godziny tzn. pod ambasadą byłem 8:30 a wszedłem ok. 8:50 (kolejka do rejestracji w okienku). Oczywiście polecam być na czas, jednak jeśli z jakiegoś powodu zdarzy się spóźnienie to nie stresujcie się tym zbytnio...

Jeśli chodzi o rzeczy które można wnieść to telefon zostawiłem w depozycie, a wszystko pozostałe tj. klucze od auta, klucze do domu i portfel wniosłem ze sobą. Na wejściu to prześwietlili i oddali zaraz za bramką, jak na lotnisku.

Rozmowa krótka, pytania typu, gdzie jadę, co zamierzam robić, czym tu się zajmuję, o wcześniejsze wizyty w US. Na wstępie Pani przeprosiła, że musiałem tyle czekać:Di zapytała w jakim języku będziemy rozmawiać. Powiedziałem, że mi obojętnie więc Pani konsul wybrała polski:D a jeszcze było pytanie o dyplom, bo nie mogła rozszyfrować kierunku studiów, to przetłumaczyłem.

Rozmowa zakończyła się pozytywnie, paszport z wklejoną promesą wizową i dyplom był do odbioru po dwóch dniach w punkcie TNT który wcześniej wybrałem.

Dziękuję wszystkim za pomoc i rozjaśnienie kwestii badań i rozmowy z konsulem;)Jeśli przyszłe roczniki będą mieć pytania w tej materii to jestem do dyspozycji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...