Skocz do zawartości

<Check Lista> dla mających termin w ambasadzie


Rekomendowane odpowiedzi

29 minutes ago, Janusz666 said:

 

Wiecie moze czy to zaswiadczenie ma "termin waznosci" ? Swoje zrobilem na poczatku Czerwca.

"...zaświadczenie z kraju obecnego zamieszkania powinno zostać wydane na krótko przed rozmową w konsulacie. Dokument zachowuje ważność w ciągu 12 miesięcy od chwili wydania." [1].

Zaswiadczenie z czerwca, na rozmowe we wrzesniu jest jak najbardziej ok. Nie stresuj sie tak :)

[1] https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/zaswiadczenia-o-niekaralnosci/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 przypiął ten temat
  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś miał problemy z podpunktem 2?

"2. Założyć konto na siebie i ustalić sposób odbioru paszportów z wizami: https://cgifederal.secure.force.com/
- jak ktoś ma żonę i dzieci to też trzeba tam wpisać ich dane.
- proces wpisywania danych na stronie powinien się zakończyć wydrukowaniem kartki/kartek z adresem odbioru paszportów wraz z kodem kreskowym i numerem UID.
- nic więcej nie robimy na tej stronie (chyba???)"

Ja nie mogę założyć nowego konta, próbowałem już na wszystkie sposoby. Ktoś miał z tym kiedyś problem?

visa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Dnia 13.07.2018 o 22:21, ndmker napisał:

9. Umawiamy się NAJPIERW na badania np na ul.Waryńskiego 9.

- legitymujemy się paszportami
- preświetlenie klatki aby wykryć gruźlicę, dostępne po 3 godzinach, dostajemy do ręki
- pobranie krwi aby wykryć kiłę, dostępne po 3 godzinach, dostajemy do ręki
- pobranie moczu aby wykryć rzeżączkę, UWAGA, dostępne po około 10 dniach, automatycznie wysyłane do lekarza
- jedno zdjęcie typu paszportowego polskiego, czyli 35x45mm
- dzieci poniżej 15 roku życia nie przychodzą na ul. Waryńskiego bo nie mogą mieć prześwietlenia ani nie podejrzewa się u nich kiły i rzeżączki

10. Wizyta u lekarza na resztę badań.
- na szczęście wolne są terminy z parudniowym wyprzedzeniem
- paszport
- książeczka zdrowia/karta szczepień
- case number czyli 2019EUxxxxx, najlepiej przynieść kopię confirmation page z wniosku DS-260
- 3 zdjęcia paszportowe typu polskiego 35x45mm
- adres docelowy w USA, ale nie znam szczegółów czy ma być po prostu zapisany na kartce czy też jakiś formularz jest na to.
- adres e-mail
- nie zapomnijmy wyników z Waryńskiego 9.
- jeśli mamy dzieci poniżej 15 roku życia to u lekarza będą mieli badanie wykrywające gruźlicę. Wyniki dostępne po ok.tygodniu.
- odbieramy wyniki w zaklejonej kopercie i nie odklejamy

 

Na świeżo, mogę dodać od siebie, że w Warszawie zmieniła się trochę procedura i jeśli chodzi o badania na Waryńskiego to jest tylko RTG i krew.
Pobranie moczu jest robione bezpośrednio na wizycie u lekarza.

Małe dzieci niestety pobranie krwi na miejscu w celu wykrycia gruźlicy i ew. kontakt z lekarzem gdyby coś było nie tak.

Adres zamieszkania w USA jest wpisywany w badania lekarskie i później przesyłany do ambasady.

Wyniki badań (kopia przesyłanych do ambasady + zdjęcia rtg i płyta cd) dostajemy do ręki, nie są zaklejone. Nie zabieramy ich na rozmowę, tylko już ze sobą do USA.

PS. Co do zdjęć, to my zrobiliśmy 6 szt dla każdego w rozmiarze do visy usa, czyli 51x51, trzeba je podpisać z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
35 minut temu, cclaudia napisał:

Nie wiem czy to dobry wątek ale może ktoś tu będzie wiedział :D czy badania do lekarza mozna robic samemu (przykladowo jak sie ma pakiet medyczny) czy wszystko musi byc odplatnie u lekarza wyznaczonego przez ambasade? :)

Idzie się do danego lekarza który jest wyznaczony przez Ambasade. Pamiętaj tylko że czas ważności wizy liczy się od badań lekarskich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sly6 napisał:

Idzie się do danego lekarza który jest wyznaczony przez Ambasade. Pamiętaj tylko że czas ważności wizy liczy się od badań lekarskich. 

Wiem wiem ale chodzi mi o to ze place u niego 300zl za konsultacje + jak rozumiem koszt rtg, badań, szczepień itd dodatkowo... skoro moge morfologie, rtg i inne badania zrobić szybko we własnym zakresie to wolałabym z tego skorzystać i o to mi chodziło ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 10.11.2018 o 22:36, ndmker napisał:

Aha i gdzieś jest napisane że zaświadczenia o niekaralności mają być brane osobiście z sądu a nie z e-platformy. To i tak mały problem bo wydają je od ręki i kolejek w sumie nie ma, przynajmniej w Wawie.

 

 

Znalazłem plik

Screenshot_20181110-223918_Drive.jpg

Trzeba zaznaczyć wszystkie 3 rubryki? Mi Pani w sądzie powiedziała, że skoro nie mam kartoteki nieletnich itp to nie mam czego dostać i mam tylko o niekaralności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, seeer said:

Trzeba zaznaczyć wszystkie 3 rubryki? Mi Pani w sądzie powiedziała, że skoro nie mam kartoteki nieletnich itp to nie mam czego dostać i mam tylko o niekaralności

Cytujesz screen z oficjalnej instrukcji gdzie jest napisane boldem, ze to wazne I ze trzeba zaznaczyc 3 rubryki, a potem pytasz czy trzeba to zrobic... Serio?

Jak sie boisz Pani w sadzie to wyslij wniosek poczta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...