Skocz do zawartości

Praca w sklepie


Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Rotmonm napisał:

Chodzi mi bardziej czy ze słabym angielskim moglbym tam pracować 

Na jakimś rozkladaniu towaru czy zapleczu może tak, ale na pracę z klientem bym nie liczyła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez pod uwagę tez to , ze taka praca jest tylko na 1/2 etatu (brak benefitow, nie ma stałych godzin pracy, nie ma wolnych weekendów, niskie zarobki) bardzo rzadko  sklepy zatrudniaja na caly etat, chyba ze kadrę menadżerska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rotmonm napisał:

To gdzie polecacie pracować na początek ?

Na początek podszkolilabym angielski. No jednak jak jedziesz do anglojęzycznego kraju to musisz spodziewać się że wszędzie będą wymagać od ciebie jako takiej znajomości języka. 

Inną opcja to pracować gdzieś z Polonią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na benefity ja bym nie liczyla nigdzie, bedac nowym w USA i nie znajac jezyka. Jezeli nie masz umiejetnosci/znajomosci na lepsza prace niz retail, to mozliwe bedziesz musial miec dwie prace zeby wyzyc. Nie wiem gdzie mieszkasz, lub bedziesz mieszkac, ale gdzie ja jestem wszystkie sklepy, wszystkie fast foody szukaja pracownikow. Taget, Walmart itp nie zatrudnia cie na pelen etat wlasnie ze wzgledu na benefity, ale mozesz sobie dorabiac i sam placic za ubezpieczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chcącego nic trudnego, na początku mozesz znaleść prace w sklepie uzupełniając i rozkladajac towar, w restauracji sprzątając stoły lub na zmywaku, w tym samym czasie naprawdę pracować nad językiem, przecierpieć pol roku i szukać czegoś lepszego z lepsza znajomością języka. Niestety benefitów nie bedzie na początku, nie ma co sie oszukiwać, chyba ze sie zaczepisz jakimś cudem w sturbucksie, ale tam trzeba sie komunikować na normalnym poziomie. Nie jeden przyjechał do USA bez języka i dał rade, trzeba sie nastawić na ciężka prace i sie nie poddawać. Reszta zalezy od ciebie. Oczywiscie zawsze jest mozliwosc pracować z Polonia w IL ale tak to mozna latami robić i języka nadal ni w ząb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...