Skocz do zawartości

Odmowa wizy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie ma na to najmniejszych szans, odpuść. Staż? 997 złotych i chcesz lecieć do Stanów? Poza tym dla nich nie ma czegoś takiego, że ze stresu zapomniałaś powiedzieć o ślubie... dla nich to po prostu kłamstwo. I to na pewno zostało surowo odnotowane. Sam fakt, że bardzo Ci na tej wizie zależy to kolejny dowód na to, żeby Ci jej nie dawać. Szkoda, że ludzie przez takie "pomyłki" nie otrzymują wizy i psują nam statystyki. Ruch bezwizowy to fikcja, bo takich osób jest niestety masa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, antek1234 napisał:

..... Szkoda, że ludzie przez takie "pomyłki" nie otrzymują wizy i psują nam statystyki. Ruch bezwizowy to fikcja, bo takich osób jest niestety masa...

Psuja statystyki? Do czego? Do ruchu bezwizowego, który dla wielu bedzie gorszym rozwiązaniem niz obecny system. A niech psują....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłamią bo Ambasada dysponuje systemem o którym nawet nie śnicie. A jak kłamią to po prostu są skreśleni na wieki wieków. Kłamstwo to najgorszy argument. Amerykanie są na tym punkcie wrażliwi. Po prostu idź do pracy za normalne pieniądze (nie na staż za 997zł na miesiąc), popracuj ponad rok i od razu inaczej będą na Ciebie patrzeć. Ja pracuje 15 miesięcy w Urzędzie, kokosów nie zarabiam, wizę otrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2018 o 21:14, Zabcia1212 napisał:

Witam chciałbym się zapytać czy jeśli ubiegalam się o wizę turystyczna ze względu na ślub kuzynki i dostałam odmowę bo ze stresu zapomniałam powiedzieć o ślubie... Tylko że jadę do cioci. Mogę w jakiś sposób się odwołać lub jeśli będę się znów ubiegać o wizę  w ciągu miesiąca  jest prawdopodobne że ją dostane czy raczej to zmarnowanie pieniądzy?  Dostałam odmowę 214(b) ze względu na brak silnych związków z polską,  jestem na stażu od miesiąca czyli tak jakby mam pracę. 

1. A written explanation of the reasons why you were unable to establish your eligibility for a visa will have been handed to you on the day of the visa interview.  As your application has been refused under Section 214(b), there is no review process or appeal.

Although the Consular Section attempts to be responsive to inquirers, please understand that our policy is to not respond to correspondence from an applicant regarding a finding of ineligibility under Section 214(b). Once a case is closed the Consular Section cannot take any further action. If you feel that you omitted evidence material to the visa decision, the proper course of action is to reapply for a visa and appear at the Embassy in person.

2. Tak jak @antek1234 napisał - szkoda Twoich pieniędzy, nie zmieniłaś pracy, nie masz i w tak krótkim czasie nie będziesz miała lepszych związków z Polską. A swoją drogą jak chcesz przekonać pracownika Konsulatu, że "zapomniałaś", że jedziesz na ślub? Nie klei się Twoja historia. Ewidentnie próbujesz dostać się do USA aby podjąć tam pracę i/lub zostać nielegalnie (przekonaj mnie, że się mylę).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maciopa napisał:

1. A written explanation of the reasons why you were unable to establish your eligibility for a visa will have been handed to you on the day of the visa interview.  As your application has been refused under Section 214(b), there is no review process or appeal.

Although the Consular Section attempts to be responsive to inquirers, please understand that our policy is to not respond to correspondence from an applicant regarding a finding of ineligibility under Section 214(b). Once a case is closed the Consular Section cannot take any further action. If you feel that you omitted evidence material to the visa decision, the proper course of action is to reapply for a visa and appear at the Embassy in person.

2. Tak jak @antek1234 napisał - szkoda Twoich pieniędzy, nie zmieniłaś pracy, nie masz i w tak krótkim czasie nie będziesz miała lepszych związków z Polską. A swoją drogą jak chcesz przekonać pracownika Konsulatu, że "zapomniałaś", że jedziesz na ślub? Nie klei się Twoja historia. Ewidentnie próbujesz dostać się do USA aby podjąć tam pracę i/lub zostać nielegalnie (przekonaj mnie, że się mylę).  

To nie Nas ma przekonać tylko Konsula 

A swoja droga co by musiała powiedzieć że się mylisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...