Skocz do zawartości

Lekarstwa bez recepty - lot do USA


NatBu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam kilka pytań dotyczących przywiezienia lekarstw do USA.

1. Czy na teren USA mogę przywieźć w bagażu podręcznym, lub rejestrowanym lekarstwa bez recepty, typu Aviomarin, albo Buscopan? Niestety, mam okropną chorobę lokomocyjną i Aviomarin jest niezbędny w mojej podróży :( Jeżeli chodzi o Buscopan, to tylko on pomaga mi przy bólach miesiączkowych, czyli też jest niezbędny.

2. Jeżeli takie leki bez recepty mogę przywieźć do USA, to czy muszą one być zapakowane w oryginalny kartonik z ulotką, czy mogę zostawić tylko same blistry? Wolałabym nie wozić całych pudełek, żeby zaoszczędzić trochę miejsca. Czy może muszą być zapakowane jakoś specjalnie, w plastikowym woreczku, podobnie jak płyny?

3. Czy podczas kontroli bezpieczeństwa muszę lekarstwa wyciągnąć z bagażu podręcznego przed skanowaniem? I czy muszę zgłosić w deklaracji celnej, że je posiadam na własny użytek?

Przepraszam, za tyle pytań, ale przede mną pierwszy lot do USA, więc niestety trochę panikuję ;)

Dziękuję za każdą pomoc :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak

2. Moga byc blistry. Wez ulotke.

3. Nie

Teoretycznie powinnas miec zaswiadczenie od lekarza "Have either a current prescription or written statement in English from your personal physician that the medicine is being used under a doctor's direction and that it is necessary for your physical well-being while travelling", ale w praktyce nikt tego nie bedzie wymagac bo tyczy sie to chorob powazniejszych a nie schorzen, o ktorych wspominasz. Przy tego typu lekach - Bez stresu, udanej podrozy. Nikt z apapem czy aviomarinem nie bedzie wozil potwierdzen od lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za ekspresową odpowiedź!

Mam jeszcze dwa pytania:

Czy lekarstwa w bagażu podręcznym muszą znajdować się w przezroczystym zamykanym woreczku, czy mogą być w normalnej małej kosmetyczce?

I czy ktoś się orientuje, czy można przewozić lekarstwa w bagażu rejestrowanym? Gdzieś natknęłam się na informację, że lecąc LOTem nie można pakować leków do bagażu rejestrowanego, i że może to spowodować dodatkową kontrolę bagażu na lotnisku. Czy ktoś o tym słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bez roznicy

2. Moze byc przewoz w rejestrowanym jesli wolisz - jesli nie bedziesz wiozla kilkaset sztuk kapsulek nikt sie tym nie zainteresuje, ale dla spokoju ducha wez w podreczny, przeciez to nie zajmuje prawie miejsca.

Serio wyluzuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...