Jump to content
Suprise

Szkoła policealna a collage.

Recommended Posts

A wyjaśni ktoś jakie są stopnie edukacji w USA? Bo zawsze miałem z tym kłopot...;)

On 12/17/2018 at 10:01 AM, katlia said:

Ja bym powiedziala ze liczy sie jako community college, bo te sa 2 letnie a nie 4 letnie.

Nie liczy sie jako community college. 

Policealne studia nie umozliwiaja ci transferu na pelne studia z odjeciem lat z college. 

College nadaje ci associates of something, i to jest w kategorii undergraduate. Policealne to szkola srednia z jakims technical certificate. Zreszta ktory i tak nie jest uznawany w USA.

3 godziny temu, Kuba_kuba napisał:

College nadaje ci associates of something, i to jest w kategorii undergraduate. Policealne to szkola srednia z jakims technical certificate. Zreszta ktory i tak nie jest uznawany w USA.

Community college moze ci dac associates ale tez i duzo studentow nigdy nie otrzymuje associates przed transferem. I jak najbardziej mozna tam otrzymac technical certificate i to w wielu dziedzinach. 

5 hours ago, katlia said:

Community college moze ci dac associates ale tez i duzo studentow nigdy nie otrzymuje associates przed transferem. I jak najbardziej mozna tam otrzymac technical certificate i to w wielu dziedzinach. 

Tak, ale jesli bierzesz klasy ponizej levelu 100 (albo 1000 w community college). Wszystko powyzej 1000 jest takze wliczane do 4-letniego programu na uniwersytecie.

To niczego nie zmienia. BTW, studiowalam tu. Maz byl najpierw profesorem uniwersyteckim, potem dziekanem. Sama pracowalam kiedys w administracji uniwersyteckiej, teraz pracuje dla organizacji ktora pomaga biednym minorities i URM dostac sie (z pieniedzmi) na studia... Raczej sie troche znam... 

Edited by katlia

On 6/6/2019 at 10:09 PM, katlia said:

To niczego nie zmienia. BTW, studiowalam tu. Maz byl najpierw profesorem uniwersyteckim, potem dziekanem. Sama pracowalam kiedys w administracji uniwersyteckiej, teraz pracuje dla organizacji ktora pomaga biednym minorities i URM dostac sie (z pieniedzmi) na studia... Raczej sie troche znam... 

No super, ale ja tez tu studiuje i wiem jak jest