Jump to content

Czy jest obywatelem?

Recommended Posts

Witam! Jestem na forum nowy... Więc jeśli zakładam temat w złym miejscu przepraszam. 

Mam pytanie odnośnie przekazywania obywatelstwa. Mój dziadek od ponad 30 lat mieszka i pracuje w Chicago. Ma 70 lat. Pół roku temu otrzymał obywatelstwo USA.  Czy moja mama ma jakiekolwiek podstawy, możliwość przejęcia obywatelstwa po moim dziadku? I czy ja następnie po niej mogę się o nie starać?

Czy może przekazywanie obywatelstwa dotyczy tylko i wyłącznie obywateli urodzonych w Stanach Zjednoczonych? 

Z góry za wszelkie komentarze i informacje dziękuję i pozdrawiam. B-) 

Teraz, MSum_999 napisał:

Witam! Jestem na forum nowy... Więc jeśli zakładam temat w złym miejscu przepraszam. 

Mam pytanie odnośnie przekazywania obywatelstwa. Mój dziadek od ponad 30 lat mieszka i pracuje w Chicago. Ma 70 lat. Pół roku temu otrzymał obywatelstwo USA.  Czy moja mama ma jakiekolwiek podstawy, możliwość przejęcia obywatelstwa po moim dziadku? I czy ja następnie po niej mogę się o nie starać?

Czy może przekazywanie obywatelstwa dotyczy tylko i wyłącznie obywateli urodzonych w Stanach Zjednoczonych? 

Z góry za wszelkie komentarze i informacje dziękuję i pozdrawiam. B-) 

Nie dotyczy tylko obywateli natomiast dotyczy dzieci. Twoja mama (zakladam ze ma >18 lat) z tego punktu widzenia dzieckiem nie jest.  Reszta jak wyzej - musialaby byc sponsorowana.  Generalnie zielona karte dostalbys po kilkunastu latach pod warunkiem ze wszystkie te warunki o ktorych wspomnial Andy zostana spelnione.

W skrócie:Twoja mama nie ma możliwości przejęcia obywatelstwa po swoim ojcu. Tak to nie działa. Dziadek musiałby zacząć sponsorować Twoją mamę ( szkoda, że nie zaczął tego w momencie gdy miał GC), a gdy twoja mama uzyska GC wtedy ona Ciebie.