Skocz do zawartości

Czy jest obywatelem?


MSum_999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem na forum nowy... Więc jeśli zakładam temat w złym miejscu przepraszam. 

Mam pytanie odnośnie przekazywania obywatelstwa. Mój dziadek od ponad 30 lat mieszka i pracuje w Chicago. Ma 70 lat. Pół roku temu otrzymał obywatelstwo USA.  Czy moja mama ma jakiekolwiek podstawy, możliwość przejęcia obywatelstwa po moim dziadku? I czy ja następnie po niej mogę się o nie starać?

Czy może przekazywanie obywatelstwa dotyczy tylko i wyłącznie obywateli urodzonych w Stanach Zjednoczonych? 

Z góry za wszelkie komentarze i informacje dziękuję i pozdrawiam. B-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MSum_999 napisał:

Witam! Jestem na forum nowy... Więc jeśli zakładam temat w złym miejscu przepraszam. 

Mam pytanie odnośnie przekazywania obywatelstwa. Mój dziadek od ponad 30 lat mieszka i pracuje w Chicago. Ma 70 lat. Pół roku temu otrzymał obywatelstwo USA.  Czy moja mama ma jakiekolwiek podstawy, możliwość przejęcia obywatelstwa po moim dziadku? I czy ja następnie po niej mogę się o nie starać?

Czy może przekazywanie obywatelstwa dotyczy tylko i wyłącznie obywateli urodzonych w Stanach Zjednoczonych? 

Z góry za wszelkie komentarze i informacje dziękuję i pozdrawiam. B-) 

Nie dotyczy tylko obywateli natomiast dotyczy dzieci. Twoja mama (zakladam ze ma >18 lat) z tego punktu widzenia dzieckiem nie jest.  Reszta jak wyzej - musialaby byc sponsorowana.  Generalnie zielona karte dostalbys po kilkunastu latach pod warunkiem ze wszystkie te warunki o ktorych wspomnial Andy zostana spelnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...