Skocz do zawartości

List polecony zginął


Józef Skwark

Rekomendowane odpowiedzi

W USA jeszcze go nie ma. Listy polecone nie gina tylko z racji tego ze sa "polecone" na kazdym etapie kolejny przewoznik musi potwierdzic ze go przejal a to trwa.

 

Tutaj sprawdzisz tracking gdy list wjedzie na teren USA: https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction?tLabels=RR+344+787+712+P%26%2365279%3BL+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys znalazlem w skrzynce awizo do odbioru za podpisem listu poleconego. Ostatnie trzy wlosy stanely mi deba I zrobilem szybki rachunek sumienia. Nic nikomu nie bylem dluzny, nie rozjechalem ciezarnej zakonnicy na pasach. Poza tym, w USA nawet wezwania do sadu czy na policje wysyla sie zwykla poczta. Mimo wszystko z dusza na ramieniu poszedlem po odbior, odstalem swoje w kolejce a to, qrde, przyszlo zaproszenie na wesele od mojej chrzesniaczki.

Ustnie bylem zaproszony dawno ale ona chciala tak, ladnie, w kolorowej kopercie i na pismie a napedzila mi strachu. Szedl ten list grubo ponad miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie z tego powodu proszę moją mamę żeby mi niczego poleconym lub priorytetem nie wysyłała. Za każdym razem muszę lecieć na pocztę i stać w kolejce by odebrać... kartkę z życzeniami ;) Zwykłe listy od trafiają do skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Jackie napisał:

Ja dokładnie z tego powodu proszę moją mamę żeby mi niczego poleconym lub priorytetem nie wysyłała. Za każdym razem muszę lecieć na pocztę i stać w kolejce by odebrać... kartkę z życzeniami ;) Zwykłe listy od trafiają do skrzynki.

Priority Mail wkladaja do skrzynki, chyba ze nadawca zaznaczy "za poswiadczeniem odbioru". :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jackie napisał:

 

Ale to jest polski list priorytetowy, a nie amerykański.

No tak, wazniejszy bez dania racji.

A na dodatek jesli opatrzony znakami patriotyczno - narodowymi to w ogole I w szczegole wzbudza powszechny szacunek na kolejnych etapach pocztowej podrozy.

Zartowalem, w rzeczy samej…  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie jest wasze doświadczenie. Do mnie listy z Polski, jak nie zaznaczy się priorytet to idą chyba z 2-3 miesiące. Zaznaczenie priorytet powoduje, że idą około 3 tygodni. Listy priorytetowe znajduje w skrzynce. Raz przysłano mi priorytet+polecony - szedł chyba z 4 tygodnie i musiałem go odebrać na poczcie. List wysłany 3 kwietnia to chyba jeszcze z conajmniej 2 tygodnie może iść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mcpear napisał:

Nie wiem jakie jest wasze doświadczenie. Do mnie listy z Polski, jak nie zaznaczy się priorytet to idą chyba z 2-3 miesiące. Zaznaczenie priorytet powoduje, że idą około 3 tygodni. Listy priorytetowe znajduje w skrzynce. Raz przysłano mi priorytet+polecony - szedł chyba z 4 tygodnie i musiałem go odebrać na poczcie. List wysłany 3 kwietnia to chyba jeszcze z conajmniej 2 tygodnie może iść

Ogólnie wiadomą rzeczą jest ze Twoja korespondencja jest poddawana cenzurze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...