Jump to content

Recommended Posts

Przeszukuję forum i inne strony ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Chciałam razem z rodzina w tym roku odwiedzić USA, byliśmy już na rozmowie z konsulem, jednak mój mąż z powodu braku dokumentu o niekaralności + wyroku nie dostał wizy (nie doczytałam wcześniej ze przy napisaniu we wniosku jakiś przeszłych historii męża które wg polskiego prawa już dawno się zatarły - trzeba takie dokumenty dostarczyć). Konsul oddał paszport i zaznaczył te dwa zaswiadczenia byśmy podesłali je mailem. I teraz moje pytania. Po pierwsze czy na wniosku do KRK mamy zaznaczyć i niekaralność i nie widnienie w kartotekach skazanych lub poszukiwanych listem gończym? Dwa - czy orientujecie się ile będzie trwała odpowiedz konsula w tej sprawie? Czy w nieco ponad miesiąc zdążymy z ogarnięciem tematu? Jeśli to istotne to sprawa męża z przeszłości dotyczyła tego ze kupił kradziona rzecz. Dzięki za odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobrze, jeśli chodzi o KRK to się wyjaśniło - według danych na stronie - musimy zaznaczyć wszystkie trzy pozycje (tak wygląda prawidłowe zaświadczenie). Pozostaje kwestia czasu trwania dalszej procedury, mamy te dokumenty przesłać przetłumaczone przez przysięgłego na podany adres mailowy, czy to oznacza że wbijamy się w normalną procedurę administracyjną i może to trwać i trwać? Konsul powiedział nam, że jak doślemy te dokumenty to oni skontaktują się z nami o przekazanie paszportu męża. I to by było takie proste? :/ 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy za co był wyrok, tzn. czy przestępstwo czy też wykroczenie zawierało w sobie "moral turpitude." Jeżeli nie miało, to wiza będzie, ale jeżeli rzecz za co był wyrok miała moral turpitude to wtedy może być odmowa wizy, ale wtedy też można się starać o waiver. Na razie, należy dostarczyć dokumenty i czekać na decyzję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jeśli to było przestępstwo to znaczy klops? Czy orientujesz się jaki czas od wysłania dokumentów na @ możemy spodziewać się odezwu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zalezy jakie przestepstwo i kiedy. Przewaznie glupie wybryki za mlodosci sa przebaczane. Ale jezeli naprzyklad byl przylapany na sprzedazy narkotykow, albo wiekszej kradziezy, to juz robi sie cos, co moze przekreslic szanse na wize. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie były to narkotyki, mąż kupił rzeczy które pochodziły z kradzieży. Dostał wyrok w zawieszeniu, zwrócono mu zabezpieczenie majątkowe (niecałe 3 tys). Sprawa miała miejsce 10 lat temu. Orientujecie się ile oni teraz mogą rozpatrywać zaświadczenie o niekaralności plus wyrok? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam pojecia jak dlugo oni beda cos takiego rozpatrywac. Sadze ze pewnie nie specjalnie bo w koncu nie chodzi tu o jakies wielkie przestepstwo. Ale to jest takie moje przypuszczenie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dlaczego tak jest, że niektórzy muszą dosłać dokumenty w oryginale do konsulatu a u niektórych wystarczy mailowe dosłanie? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...