Skocz do zawartości

Przekroczenie Grace Period na wizie J-1


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pierwszy mój post na forum, mam nadzieję że piszę w dobrym dziale.

Sprawa jest prosta, a zarazem ciężka, przynajmniej dla mnie. W 2018 roku pojechałem na program usa CAMP, pracowałem do 18 sierpnia 2018 roku i taką też datę miałem wpisaną na DS-2019 a takze expiration date na mojej wizie. Po pracy, jako że miałem 30 dniowy grace period, pojechałem w tripa po stanach. Wszystko fajnie, super, bilet powrotny kupiony na 16 września 2018. Gdzieś na etapie rezerwacji mieszkanka na airbnb popełniłem błąd I zrobiłem rezerwację do 17 września, czyli dzień później. Jak się domyślacie, samolot odleciał beze mnie. Dzień później niż pierwotnie zakladałem, wyleciałem Lufthansą z USA. Na poczatku planowania podróży, zakładałem 29 dniowy pobyt, zostawiając sobie jeden dzień na właśnie tego typu poślizg. Niestety wydaje mi sie, że źle obliczylem dni i finalnie bylem 31 dni. Kalkulator dni mówi jednak, że okres od 18 sierpnia do 17 września, to 30 dni. W jaki sposób liczyć ten cały grace period? Mój pobyt był już kwalifikowany jako "unlawful presence" czy jednak wyleciałem tego 30 dnia i wszystko jest okej? Szczerze powiedziawszy prosta sprawa, ale całkowicie mnie zagięła.

Druga sprawa, od 9 lipca 2018 przekroczenie grace period jest traktowane już jako unlawful presence, coś tam się pozmienialo, nie wiem do końca.Wszędzie jest napisane jakie są konsekwencje przesiedzenia wizy czy tam Grace Period - poniżej 180 dni 3 letni zakaz wjazdu, powyżej 180 dni 10 lat.

 

Co w przypadku jednego dnia? Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć jak to traktować ? Nie chciałbym w następnym wniosku wizowym wpisać bzdur, że byłem legalnie, jeżeli jednak siedziałem dzień dłużej niż mogłem, bo wtedy to już wogole będzie kłopot. Ale nie chciałbym też wpisać ze byłem dzień za długo, kiedy wszystko jednak zrobiłem zgodnie z prawem.

 

Czy jest tu osoba, która może mi w jakikolwiek sposób pomóc ?

Dzięki I pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysztof Partyka napisał:

Cześć, pierwszy mój post na forum, mam nadzieję że piszę w dobrym dziale.

Sprawa jest prosta, a zarazem ciężka, przynajmniej dla mnie. W 2018 roku pojechałem na program usa CAMP, pracowałem do 18 sierpnia 2018 roku i taką też datę miałem wpisaną na DS-2019 a takze expiration date na mojej wizie. Po pracy, jako że miałem 30 dniowy grace period, pojechałem w tripa po stanach. Wszystko fajnie, super, bilet powrotny kupiony na 16 września 2018. Gdzieś na etapie rezerwacji mieszkanka na airbnb popełniłem błąd I zrobiłem rezerwację do 17 września, czyli dzień później. Jak się domyślacie, samolot odleciał beze mnie. Dzień później niż pierwotnie zakladałem, wyleciałem Lufthansą z USA. Na poczatku planowania podróży, zakładałem 29 dniowy pobyt, zostawiając sobie jeden dzień na właśnie tego typu poślizg. Niestety wydaje mi sie, że źle obliczylem dni i finalnie bylem 31 dni. Kalkulator dni mówi jednak, że okres od 18 sierpnia do 17 września, to 30 dni. W jaki sposób liczyć ten cały grace period? Mój pobyt był już kwalifikowany jako "unlawful presence" czy jednak wyleciałem tego 30 dnia i wszystko jest okej? Szczerze powiedziawszy prosta sprawa, ale całkowicie mnie zagięła.

Druga sprawa, od 9 lipca 2018 przekroczenie grace period jest traktowane już jako unlawful presence, coś tam się pozmienialo, nie wiem do końca.Wszędzie jest napisane jakie są konsekwencje przesiedzenia wizy czy tam Grace Period - poniżej 180 dni 3 letni zakaz wjazdu, powyżej 180 dni 10 lat.

 

Co w przypadku jednego dnia? Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć jak to traktować ? Nie chciałbym w następnym wniosku wizowym wpisać bzdur, że byłem legalnie, jeżeli jednak siedziałem dzień dłużej niż mogłem, bo wtedy to już wogole będzie kłopot. Ale nie chciałbym też wpisać ze byłem dzień za długo, kiedy wszystko jednak zrobiłem zgodnie z prawem.

 

Czy jest tu osoba, która może mi w jakikolwiek sposób pomóc ?

Dzięki I pozdrawiam.

Źle coś musiałeś czytać o przedłużeniu pobytu, te 3 lata liczą się od 180 dni do roku czasu gdy byś był nielegalnie. I to się tyczy wiz turystycznych. Do 180 dni nie masz zakazu wjazdu jedynie możesz wizy kolejnej nie dostać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, no widocznie nie doczytałem.Ale jeśli przekroczylem grace period nawet o 1 dzień, to już byłem tam nielegalnie.Pytanie tylko czy rzeczywiście przekroczylem, czy byłem te równe 30 dni. Nie wiem jak to liczyć. Nie chcę wpisać we wniosku głupot i niepotrzebnie narobić sobie kwasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Patipitts said:

Jeśli wyleciales 17 wrzesnia to wyleciales w ostatni dzien ważności grace period i nie byłeś nielegalnie

18 sierpnia był twoim ostatnim dniem pracy i grace period ci sie liczy od 19 sierpnia do 17 wrzesnia czyli sie na styk zmiesciles

Jesteś pewna, że 17 września to ostatni dzień pracy, a nie pierwszy dzień grace period?

Jeśli jest tak, jak piszesz, to wszystko w porządku i nie powinienem mieć żadnych nieprzyjemności. Poczekam jeszcze, może inni coś napiszą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialam podobna sytuacje ze mialam wylot w przedostatnim dniu waznosci grace period i odwolali mi ten lot ze wzgledu na strajki pilotow i wylatywalam tez w ostatnim dniu ;) rok pozniej znow wyjechalam a teraz mam GC i problemow nie bylo, nikt sie o to nie pytal. Chyba na logike biorac twoj ostatni dzien wizy/kontraktu to ten ktory widnieje na wlepce a po tym zaczyna sie okres 30 dni na podrozowanie.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Patipitts said:

Kiedys mialam podobna sytuacje ze mialam wylot w przedostatnim dniu waznosci grace period i odwolali mi ten lot ze wzgledu na strajki pilotow i wylatywalam tez w ostatnim dniu ;) rok pozniej znow wyjechalam a teraz mam GC i problemow nie bylo, nikt sie o to nie pytal. Chyba na logike biorac twoj ostatni dzien wizy/kontraktu to ten ktory widnieje na wlepce a po tym zaczyna sie okres 30 dni na podrozowanie.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Na logikę biorąc dokladnie tak samo ja to widzę, ale brałem też pod uwagę że Grace Period zaczyna się właśnie w dzień końca ważności wizy, czyli w moim przypadku 18 sierpnia. Wtedy licząc 18 jako pierwszy dzień GP, to byłem tam 31 dni. 

 

Może po prostu nie potrzebnie się przejmuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, MeganMarkle said:

17.09 w twoim przypadku to był 30ty dzień gorące period wiec wszystko ok, nie przekroczyłeś terminu. Ale co się stresu najadłeś to Twoje :)

Przyznam szczerze, że nie wyobrażam sobie znaleźć się w takiej sytuacji bez znajomości języka.

Na szczęście finalnie wróciłem dzień później, Lufthansą. W klasie Premium. Za darmo :P Miła Pani z United Airlines wykonała z 30 telefonów I zajęło jej to około 3 godzin. Wszystko po to, żeby odesłać do domu nieogarnietego małolata:rolleyes: Teraz się z tego śmieje, ale wtedy wcale mi nie było wesoło.

Dziękuję wam za pomoc, na Internecie również znalazłem i formacje ze end day na ds2019 nie liczy się do GP, także temat uważam za zamknięty.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...