Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Napisalam do pani Kariny ale ona pewnie bardzo zajeta wiec moze ktos mi tutaj odpowie :)

Wiec sprawa jest taka. Mieszkalismy z mezem 10 lat w USA niestety nielegalnie :( tam urodzily sie tez nasze dzieci i wrocilismy sami do Polski. Zaraz wyjechalismy do UK (mamy juz brytyjskie obywatelstwa). Minelo nam juz 7 lat ( 3 lata bana zostalo). Teraz maz zaczal nowa prace w amerykanskiej firmie w UK na stanowisku managerskim. I teraz moje pytanie jak mam szanse na transfer do USA na wizie L1? Czy mozemy sie starac o waiver przed uplywem 10 letniego bana? Czy odczekac te 3 lata i wtedy mamy szanse? Moze kos sluszal o taki. przypadku :) Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Laura109 napisał:

Witam :) Napisalam do pani Kariny ale ona pewnie bardzo zajeta wiec moze ktos mi tutaj odpowie :)

Wiec sprawa jest taka. Mieszkalismy z mezem 10 lat w USA niestety nielegalnie :( tam urodzily sie tez nasze dzieci i wrocilismy sami do Polski. Zaraz wyjechalismy do UK (mamy juz brytyjskie obywatelstwa). Minelo nam juz 7 lat ( 3 lata bana zostalo). Teraz maz zaczal nowa prace w amerykanskiej firmie w UK na stanowisku managerskim. I teraz moje pytanie jak mam szanse na transfer do USA na wizie L1? Czy mozemy sie starac o waiver przed uplywem 10 letniego bana? Czy odczekac te 3 lata i wtedy mamy szanse? Moze kos sluszal o taki. przypadku :) Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Starac sie mozecie ale jestescie inadmissible i nie ma specjalnie powodu zeby przyznac Wam waiver.

Poza tym zeby sie w ogole kwalifikowac na L1, trzeba w tej firmie pracowac co najmniej rok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie głównie do szefów twojego męża. Oni muszą chcieć go przenieść do USA i za to zapłacić to po pierwsze. Do tego firma najlepiej jak już jest "doświadczona" w sprowadzaniu menadżerów i najlepiej jak ma "blanket petition". Myślę, że jeśli ten warunek spełnicie to reszta jest raczej "z górki" o ile nie będzie przeszkód natury formalnej (jak np ban) to proces jest raczej od strony pracownika trywialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...