Skocz do zawartości

Nie zapłacony podatek w USA


Damian71

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Witam ! zaczerpnąłem wiadomosci u prawnika w USA i okazuje sie ze po nie zapłaceniu podatku przez 10 lat nastepuje egzekucja sciagnięcia naleznych zaległosci przez okres  nastepnych trzech lat , jezeli po tym czasie nie uda sie IRS -owi sciagnąc tych naleznosci nastepuje przedawnienie  i temet wygasa , przechodz do kasacji , także kolego Jackie podajesz błędne informacje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Damian71 napisał:

Witam ! zaczerpnąłem wiadomosci u prawnika w USA i okazuje sie ze po nie zapłaceniu podatku przez 10 lat nastepuje egzekucja sciagnięcia naleznych zaległosci przez okres  nastepnych trzech lat , jezeli po tym czasie nie uda sie IRS -owi sciagnąc tych naleznosci nastepuje przedawnienie  i temet wygasa , przechodz do kasacji , także kolego Jackie podajesz błędne informacje !

 

No to git. I nie jestem kolegą... wystarczy spojrzeć na lewo ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Damian71 napisał:

Witam ! zaczerpnąłem wiadomosci u prawnika w USA i okazuje sie ze po nie zapłaceniu podatku przez 10 lat nastepuje egzekucja sciagnięcia naleznych zaległosci przez okres  nastepnych trzech lat , jezeli po tym czasie nie uda sie IRS -owi sciagnąc tych naleznosci nastepuje przedawnienie  i temet wygasa , przechodz do kasacji , także kolego Jackie podajesz błędne informacje !

Dokladnie to IRS ma 10 lat na sciagniecie naleznosci o ktorej wie. Jesli nie zlozyles zeznania to IRS ma cala wiecznosc zeby dokonac naliczenia podatku i dopiero od tego moementu liczy sie 10 lat. NIe wiem co on wymyslil z tymi trzema latami, nie ma czegos takiego, IRS dochodzi tych naleznosci natychmiast, o ile o nich wie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko Jackie nie popatrzylem poprostu w lewo :unsure: sorki za pomyłke !Vlade  wklejam odp od prawnika ...

Szanowny Panie,
 
 
Z trzech ustaw dotyczących przedawnienia, które dotyczą działalności IRS, ta o najdłuższym terminie (tzw. collection statute) przemija po 10 latach od daty nałożenia nie zapłaconego dobrowolnie podatku. IRS ma 3 lata do podjęcia akcji „nałożenia podatku” począwszy od daty złożenia deklaracji podatkowej przez podatnika lub od daty, na którą przypadał termin składania danej deklaracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Damian71 said:

czyli wychodzi na to ze IRS ma trzy lata na podjecie sciagniecia naleznosci ,jezeli nie ma złozonej deklaracji to IRS robi to sam  i przez okres 10 lat nalicza nie spłacony podatek pozniej temat wygasa taka była koncowa odp , nie wkleiłem całego odpisu

Nie zrozumiales tego co Ci prawnik napisal. 3 lata to ma IRS zeby sie przyczepic do sprawozdania, ktore zlozyles. Nota bene, ten okres wydluza sie do 6 lat, jezeli "niescislosci" przekraczaja jakas tam kwote. Nie wyspowiadanie sie z dochodu, a w szczegolnosci z dochodow zagranicznych, nie jest objete statute of limitations. Dodatkowo, brak rozliczen i deklaracji zagranicznych dochodow jest objety kosmicznie drakonskimi karami. 

Update: 6 lat jest w wypadku kiedy 1) nieuwzgledniony dochod przekracza 25% zaraportowanego albo 2) nieuwzgledniono dochodu wiekszego niz $5k za granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...