Jump to content

Kupno domu w USA na okres 3 lat


Dorysa

Recommended Posts

Witam. Wyjeżdżam do USA na 3-4 lata. Mąż dostał kontrakt. Ponieważ domy w OK (tam wyjeżdżamy) są ware tyle co nasz mały domek w Polsce (!!!!) zastanawiam się nad kupnem domu na ten okres w USA, aby zaoszczedzic na płaceniu najmu. Moje pytania to: 1) jakie są kośzty zakupu domu o wartości 200tys.$ (w Polsce płacimy ewentualnie prowizje dla biura nieruchomości, koszty notariusza to zwykle 5-6 tys. i pokrywa je kupujący, kupujacy płaci tez podatek PCC jeśłi nieruchość jest z rynku wtórnego)

2) Jakie są podatki od nieruchomości w USA i inne obligatorjne opłaty, jakie będę musiała płacić przez okres bycia właścicielem nieruchomości (3-4 lata)

3) Jakie koszty poniosę przy sprzddazy domu po 3-4 latach (podatek w Polsce to 19% od dochodu jeśli sprzedaję nieruchomość przed upływem 5 lat od jej zakupu i ewentualnie koszty biura nieruchomości)

Jeśli ktoś z Państwa nie zna szczegółów, ale mógłby mi przesłać link do odkumentów źródłowych, to też bardzo dziękuję : o)

Link to comment
Share on other sites

3% dla realtora przy kupnie, 3% przy sprzedazy

property tax - silnie zalezy od lokalizacji i wartosci nieruchomosci - ja place kolo $10,000 rocznie

HOA fees (Homeowner's association) - jezeli miejsce w ktorym znajduje sie dom ma HOA

Jak o czyms zapomnialem to inni dopisza...

Link to comment
Share on other sites

Jak chcesz kupić dom za $200k to pewnie property tax będzie wynosił rocznie pomiędzy 2.5 a 5 tys dolarów w zależności czy są jakieś dodatkowe "lokalne" taxy.

Możesz opłacać tzw "wspólnotę mieszkańców" (HOA) ale nie koniecznie - to zależy od lokalizacji - serwis zillow.com pokazuje jakie są opłaty na każdej z nieruchomości.

Przy sprzedaży możesz być poproszona a zapłacanie podatku od wzrostu wartości (różnica w zakupie i sprzedaży) - są chyba jakieś zwolnienia i ulgi ale jeszcze tego nie przerabiałem

Tak jak powyżej pisano przy zakupie i sprzedaży opłacasz agenta nieruchomości (ja chyba płaciłem 2.5%)

Link to comment
Share on other sites

Przy zakupie będziesz miała jeszcze "closing costs" ale to ci agent będzie musiał wyszacować ile one wynoszą w okolicy. Rozumiem, że nie będziesz miała kredytu, więc nie powinny one wynieść makabrycznie wiele

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...