Skocz do zawartości

Uszkodzona wiza?


grav

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam dosyć nietypowe pytanie. Mianowicie mieszkam w Tajlandii i tutejsi pracownicy imigracyjni podchodzą do paszportów w delikatnie mówiąc, specyficzny sposób... Ilekroć załatwiam w urzędzie imigracyjnym kwestie wizowe, urzędnik/urzędniczka używa na moim paszporcie zszywacza, załączając jakieś bzdurne biurokratyczne, acz w ich mniemaniu bardzo ważne, karteczki. Jest to proces na tyle zautomatyzowany i pozbawiony szacunku do tego dokumentu, że zszywka ląduje w paszporcie niczym w brudnopisie ucznia szkoły podstawowej w mgnieniu oka. Jakiś czas temu miała miejsce sytuacja, w której przez ów bezmyślne działanie urzędniczki doszło do uszkodzenia mojej amerykańskiej wizy. I tu nie wiem jak się do tego odnieść. Bo z jednej strony na tyle szczęśliwie "wylosowała" miejsce, na którym nie ma żadnych istotnych elementów (ot, puste pole), lecz z drugiej strony widnieją tam dwie małe dziurki co jednak stanowi pewien minimalny (acz mimo wszystko) defekt. Jak to wygląda z punktu widzenia immigration w USA? Zdjęcie, dane i wszelkie numery są czytelne. Zeskanować też prawdopodobnie to można bez problemu. Natomiast jak na to patrzą? Miał ktoś podobną sytuację?

20191030_211055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, MeganMarkle napisał:

Myśle ze w dupie to będą mieć za przeproszeniem... wiza to wiza, to nie konkurs piękności :)

No nie do końca tak. Wiem, że jest różnica pomiędzy dziurkami pozostałościami po zszywce (tu myślę, że nie powinno byc problemu), a dziurkami z dziurkacza, ale pamietam, że w przypadku "kasowania" starego paszportu (dziurkaczem własnie) należy zwrócić uwagę, żeby z rozpędu nie została przedziurkowana ważna amerykańska wiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Zuza007 said:

No nie do końca tak. Wiem, że jest różnica pomiędzy dziurkami pozostałościami po zszywce (tu myślę, że nie powinno byc problemu), a dziurkami z dziurkacza, ale pamietam, że w przypadku "kasowania" starego paszportu (dziurkaczem własnie) należy zwrócić uwagę, żeby z rozpędu nie została przedziurkowana ważna amerykańska wiza.

Ok ale OP pytał o swój konkretny przypadek wiec mu odpowiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...