Skocz do zawartości

Które miejsce lepsze?


julka3737

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się z mamą i bratem do Nowego Jorku w wakacje i zarezerwowaliśmy hotel w Union City i Long Island City. Czas będziemy spędzać na Manhattanie non stop, więc teraz pytanie, które miejsce lepsze? Czy jest jakaś różnica w ogóle? chodzi mi tylko o bezpieczeństwo i czas podróży do centrum (nie wiem czy gdzieś może są większe korki? itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z long island city jezdzi pare nitek subwayu 2,3 przystanki i jestes na manhattanie.

union city ? rozumiem, ze chodzi o ten "union city" co jest za woda w NJ - przeprawa promem na manhattan - jakies 10-15 minut, albo autobusy aby sie przebic tunelem...ale skad one odchodza w union city - nie wiem....[tam tez na pewno jest takis dworzec]

natomiast z manhattanu do union city - mozna pojechac z 42st port authority bus terminal - google mowi ze autobusy np 156,159 [najlepiej na bierzaca sprawdzac tablice jak juz sie tam jest]...tych autobusow jest tam od cho....trasa ok 20 minut....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ilya_ napisał:

 

union city ? rozumiem, ze chodzi o ten "union city" co jest za woda w NJ - przeprawa promem na manhattan - jakies 10-15 minut, 

 

prom z union coty odchodzi z "Port Imperial Weehawken" - ja tam raz bylem, zeby tam sie dostac do miasteczka to trzeba sie przebic przez mase ulic szybkiego ruchu i isc pod gorke...

 

gdzie masz ten hotel w union city dokladnie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julka3737 napisał:

Tak, tak chodziło mi o Union City w New Jersey, dlatego się zastanawiałam po której stronie Manhattanu lepiej się zatrzymać. 

wg mnie zdecydowanie long island city bedzie lepsze...subway.....masz caly nyc na wyciagniecie reki / subwayu

mozesz w dowolnej chwili wrocic do hotelu...

za autobusy do NJ trzeba placic, malo ale trzeba....odchodza one z 1 miejsca

subway i tak i tak musisz oplacic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julka3737 napisał:

a na Long Island City przy 37th Avenue 

long island city lepsze - skoro bedizesz czas spedzac na manhattanie...

ciekawostka - z long island city juz jest blisko na greenpoint - klasyka swiatowej turystyki ! 

w long island city przy wodzie masz parki, gdzie widok masz ladny widok na manhattan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ilya_ napisał:

long island city lepsze - skoro bedizesz czas spedzac na manhattanie...

ciekawostka - z long island city juz jest blisko na greenpoint - klasyka swiatowej turystyki ! 

w long island city przy wodzie masz parki, gdzie widok masz ladny widok na manhattan. 

 Dziękuje bardzo! Na taką odpowiedź właśnie liczyłam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...