Skocz do zawartości

Miejsce zamieszkania podczas studiów.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu otworzyłam wątek, w którym pytałam o rozwiązanie tematu szkoły średniej (bardzo dziękuję ludziom którzy pomogli, rozwiązaliście moje wątpliwości!)

Zarezerwowałam już terminy (marzec GED, kwiecień ACT)

Wszystko co będzie poniżej jest jedynie gdybaniem, gdyż nie zdałam szkoły sredniej i nie aplikowałam jeszcze na żadne studia....dlatego wystarczą suche informacje, gdyż nie do końca wiem jak to wygląda w praktyce, a nie mam możliwości szukać po każdym możliwym collegu czy mają o tym wzmiankę...

W związku z tym, iż bardzo cenię swoją swobodę i komfort..a także kocham mojego psiaka, którego nie zamierzam zostawić w Niemczech... chciałabym w razie możliwość, zakupić bądź wynająć (zależy czy w tamtym czasie i po znalezieniu miejsca w którym chciałabym być będzie odpowiednie mieszkanie) własne mieszkanie...

jeśli dostanę się! (Nie mówię że na pewno dlatego szukam jedynie suchych informacji) 

 

Chciałabymwtedy wyjechać z partnerem (który możliwe że mógłby dostać tam pracę, w związku z jego wykształceniem, mógłby wtedy wyjechać ze mną na wizę pracowniczą)....dlatego kosztami się nie martwię, odkładamy razem na mieszkanie, oprócz moich studiów (na nie również mam fundusze uzbierane)

Jednak mądrzy ludzie z internetu oraz sam internet nie pomaga mi w znalezieniu odpowiedzi...

Mianowicie: czy studenci mają obowiązek mieszkać na kampusie, w akademiku?

Czy jeśli zakupie mieszkanie, uczenia może "kazać" mi mieszkać w akademiku, nawet jeśli mieszkanie byłoby bardzo blisko, a ja miałabym zapewnienie stałego transportu (samochód)?

Wydaje mi się, że przez wiele filmów i seriali, w których młodzi ludzie mieszkali w akademikach panuje ten stereotyp, chociaż mogę się mylić i rzeczywiście uczelnie wymagają tego...nie mam pojęcia, google odsyła jedynie do artykułów o 'plusach i minusach akademików', polskie wyszukiwania również. 

Przepraszam jeśli pytanie było wałkowane, ale nie wyobrażam sobie być tam przez 4 lata, dzieląc pokój z obcą mi osobą, bez mojego partnera oraz psiego towarzyszą...jestem osobą, która nie przepada za obcymi, jak chyba każdy...jednak, jeśli (wybiegając fantazyjnie w przyszłość) chciałabym tam zostać, chciałabym już od samego początku być na swoim....oczywiście dla wielu starszych ode mnie ludzi brzmi to dziecinnie i jak z amerykańskiego filmu zapewne, zwłaszcza że już nasłuchałam się jak ciężko aktualnie o wizę czy GC.... proszę tylko o brak oceniania mojej inteligencji, edukacji oraz wyobrażeń o Stanach. Każdy kraj ma swoje realia, których się nie zobaczy póki się tam nie jest...jednak jeśli chce tam studiować, chce mieć swój kąt, swoją rodzinę, a nie mały pokój, w którym będę wciąż 'w gościach'... zwłaszcza, nie mam z kim zostawić mojego psiaka, zależy mi na nim bardzo, jest moim psem terapeutą (ma papiery psa teraeputy)...nie potrafi spędzić bez mojej osoby tygodnia, a co dopiero 3/4 lata.

 

Bardzo mi zależy na tych aspektach, dlatego jak najwcześniej muszę dowiedzieć się, czy najzwyczajniej w świecie opłaca się kupować/wynajmować jakieś małe mieszkanie w okolicy, w której chciałabym/będę studiować...czy akademik jest obowiązkowy i muszę dostosować się do regulaminu.

Dziękuję za odpowiedzi, pamiętajcie, bądźcie mili, zapewne wszyscy jesteście tu ode mnie lata starsi, więc przekażcie mi te wiedzę merytorycznie, spokojnie i bez niemiłych zaczepek... Jestem jeszcze dzieciakiem, nie piszcie do mnie jak do kryminalisty, tylko dlatego że nie wiem, albo napiszę coś głupiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Xarthisius napisał:

Nie, chyba ze marzy Ci sie West Point.

 

Niektóre uniwerki wymagają.

 

Godzinę temu, Milya napisał:

Dziękuję za odpowiedzi, pamiętajcie, bądźcie mili, zapewne wszyscy jesteście tu ode mnie lata starsi, więc przekażcie mi te wiedzę merytorycznie, spokojnie i bez niemiłych zaczepek... Jestem jeszcze dzieciakiem, nie piszcie do mnie jak do kryminalisty, tylko dlatego że nie wiem, albo napiszę coś głupiego...

 

Nie sądzę by komukolwiek chciało szukać po necie informacji na wypadek jakbyś zdała GED i została przyjęta do szkoły. Google nie boli, ponoć angielski znasz świetnie. Wystarczy wpisać "are dorms mandatory" i wszystkiego się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Milya napisał:

czy studenci mają obowiązek mieszkać na kampusie, w akademiku?

Na wielu, tak, studenci mieszkaja na kampusie w akademiku na pierwszym roku studiow. Uczelnie uwazaja ze to jest wazna czesc "college experience." Potem wyprowadzaja sie off-campus. Nie chcesz mieszkac na kampusie? Nie wysylaj aplikacji na takie ktore to wymagaja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...