Skocz do zawartości

rynek pracy


mvgda

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, katlia napisał:

I troche tak jest, bo wiekszosc wysztalconych ludzi na swiecie moze sie porozumiec po angielsku. Taka lingua franca 20 wieku. I biorac pod uwage trudnosc chinskiego to sie szybko nie zmieni nawet jezeli Chiny beda dominujaca gospodarka/potega polityczna w 21m wieku.

Kiedyś była to łacina, później francuski, teraz angielski.

Właśnie oglądam mecz Leicaster vs Manchester City. Bramkarz Leicaster, Niemiec, który nazywa się Schmeichel dla brytyjskich komentatorów to "szmajkol".  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, mvgda said:

co z waszej perspektywy jest pożądane na amerykańskim rynku pracy? W jakie kursy warto zainwestować, jakie dodatkowe języki są atutem? W co warto wzbogacić się jeszcze w polsce przed wyjazdem tak aby nasze kwalifikacje na start w usa były jak najlepsze? 

O ile nie jesteś po filologii polskiej to dasz radę ;) Tak jak już inni pisali wykształcenie i doświadczenie ma znaczenie, w zależności od branży czasem warto zainwestować w certyfikaty zawodowe (amerykańskie) oczywiście. Ja jeden taki zdałam przed wyjazdem i pomógł mi znaleźć lepsza prace. Ale za darmo nie był, egzamin kosztował 1000$ :( 

a jakie masz wykształcenie i zawód? W jakiej branży pracujesz w PL? Wtedy może konkretniej ci podpowiemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...