Skocz do zawartości

Koronawirus-jak leczyc


karusek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, karusek napisał:

Nie bede z toba (celowo z malej litery) wchodzil w pyskowki na forum. Percepcji to moze masz nadmiar, przydalo by Ci sie troche LOGIKI. Wyobraz sobie jeszcze, ze W TEJ ROZMOWIE TYLKO moj post zacytowalas.

1. Ciągle kontynuujesz wątek wykazujący brak twoich umiejętności czytania ze zrozumieniem i znajdowania powiązań przyczynowo - skutkowych w wypowiedziach.
2. Zwracam uwagę, że to ty ciągle drążysz temat i przekształcasz wątek we flame board. 

Przydała by się opcja "ignore".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2020 o 10:53, rzecze1 napisał:

Jeśli alkoholicy wierzą, ze przezyją pijąc.. niech piją. Co najwyzej umrą. I tak ponoc jest nas za duzo na świecie. Jeśli ludzie wierzą ekspertom, niech wierzą i niech postępują tak jak radzą eksperci. Co najwyzej umrą. I tak ponoc jest nas za duzo na świecie. Jedno co mozna z całą pewnością powiedziec, to to, ze wirus podejmie całkowicie obiektywną "decyzję" kogo wykosic..

A teraz to odpowiem:

Sproboj wmowic Czechowi ktory wypija kilka piw codziennie, ze jest alkoholikiem. Sproboj wmowic Francuzowi, ktory wypija pol butelki wina codziennie ze jest alkoholikiem, sproboj wmowic mieszkancowi Wegier, ze pijac kilka duzych kieliszkow Tokaji albo owocowej Palinki, ze jest alkoholikiem, nie kazdy organizm moze sie uzaleznic od alkoholu. Ja np nie jestem w stanie sie schlac, chocbym chcial, zbyt duza ilosc alkoholu moj organizm wydala ta sama droga ktora przyjal. A wodki to juz calkiem nie jestem w stanie przelknac.

Nie jest nas za duzo na swiecie, miejsca jest dosyc, nie trzeba wycinac lasu zeby postawic miasto albo jakas osade, przyklad niestety Izrael, nowe miasta I osiedla powtaaly od lat 50 na pustyni, tylko musieli sobie wypowiedziec wojne 6dniowa z trzema sasiadami zeby bezpiecznie czerpac wode ze wzgorz golan. Stolica Brazylii Brasil, nowe miasto budowane od podstaw…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karusek napisał:

A teraz to odpowiem:

Sproboj wmowic Czechowi ktory wypija kilka piw codziennie, ze jest alkoholikiem. Sproboj wmowic Francuzowi, ktory wypija pol butelki wina codziennie ze jest alkoholikiem, sproboj wmowic mieszkancowi Wegier, ze pijac kilka duzych kieliszkow Tokaji albo owocowej Palinki, ze jest alkoholikiem, nie kazdy organizm moze sie uzaleznic od alkoholu. Ja np nie jestem w stanie sie schlac, chocbym chcial, zbyt duza ilosc alkoholu moj organizm wydala ta sama droga ktora przyjal. A wodki to juz calkiem nie jestem w stanie przelknac.

Nie jest nas za duzo na swiecie, miejsca jest dosyc, nie trzeba wycinac lasu zeby postawic miasto albo jakas osade, przyklad niestety Izrael, nowe miasta I osiedla powtaaly od lat 50 na pustyni, tylko musieli sobie wypowiedziec wojne 6dniowa z trzema sasiadami zeby bezpiecznie czerpac wode ze wzgorz golan. Stolica Brazylii Brasil, nowe miasto budowane od podstaw…

Chyba całkowicie umknęło ci co rzecze chciał przekazać. Nikt nikomu nie przykleja łatki. Bardziej kierunek - w cokolwiek wierzysz, robta co chceta, a wirus i tak na końcu sam zadecyduje... Ja to zawsze mowie, jak jest twój czas to jest twój czas.

 

P.s jest nas zdecydowanie za dużo na świecie. I tu nie chodzi tylko o teren zabudowy, pomysl o ilość śmieci, wody czy wyżywienia. Ledwo wyrabiamy. Ja w zeszłym roku dostałam list, że mój county zaczyna brakować miejsca na śmieci i kompletnie go zabraknie w 2021 jeśli ludzie nie zaczną sprawy brać poważnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pelasia napisał:

P.s jest nas zdecydowanie za dużo na świecie. I tu nie chodzi tylko o teren zabudowy, pomysl o ilość śmieci, wody czy wyżywienia. Ledwo wyrabiamy. Ja w zeszłym roku dostałam list, że mój county zaczyna brakować miejsca na śmieci i kompletnie go zabraknie w 2021 jeśli ludzie nie zaczną sprawy brać poważnie. 

Odpady trzeba przetwarzac. Norwegia jest tego dobrym przykladem, tam nie dosc ze sie segreguje, to jeszcze z odpadow robi sie cos innego, papier toaletowy z makulaturynto oczywiste, ale szklo mozna przetopic, aluminium I inne metale rowniez, a zamiast nawoz sztuczny mozesz zrobic kompost do pomidorkow w ogrodku…. mozna tak wymieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pelasia napisał:

P.s jest nas zdecydowanie za dużo na świecie. I tu nie chodzi tylko o teren zabudowy, pomysl o ilość śmieci, wody czy wyżywienia. Ledwo wyrabiamy. Ja w zeszłym roku dostałam list, że mój county zaczyna brakować miejsca na śmieci i kompletnie go zabraknie w 2021 jeśli ludzie nie zaczną sprawy brać poważnie. 

To chyba nie kwestia tego, że jest nas za dużo, ale naszego podejścia. Mam tu na myśli konsumpcjonizm, chciwość, czy chęć posiadania. Nadmiernego posiadania, bo kupujemy więcej niż potrzebujemy :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...