Jump to content
Adii

Przewalutowanie dużej kwoty

Recommended Posts

Cześć !

Moja babcia planuje przelać do Polski swoje oszczędności z USA. Jest to dość spora kwota, banki jak to mają w zwyczaju posiadają dużo nizszy kurs. Czy ktoś z was miał styczność ze stronami wymiany walut online typu cinkciarz lub transferwise i mógłby mi doradzić najlepsze rozwiązanie? Różnica w kwocie jaka by wyniosła po kursie transferwise a banku to jest ponad 10 tys zl - stąd szukanie alternatywy

Sprawdź kurs Alior Kantor. Ja korzystam z ich usług od początku ich istnienia na rynku. Plusem jest to, że masz bezkosztowe przelewy międzynarodowe w opcji split. 

• Like 1

@Adii

Od tygodnia aplikacja revolut wysyła mi powiadomienia ze weszli na rynek USA. W Europe w tym i Polsce jest bardzo popularna i oferuje kursy międzynarodowe.

A jak nie to jak wyzej, Alior kantor (nie mylić z Alior bank, kontem walutowym). Darmowa karta(jeśli zrobisz jedna płatność w ciągu 3 pierwszych miesiecy), wszystko co wymienisz u nich możesz przelać za darmo na dowolne konto. Więc generalnie bez prowizji

Czy nie mozna po prostu otworzyc w jakimkolwiek Banku w Polsce konta walutowego i dokonac przelewu?  Wprawdzie jest też normalna prowizja od tej czynności ale nie sądzę żeby była wyższa niż kilkadziesiąt, no, może sto+ dolarów. Prowizję pobiera bank wysyłający jak i przyjmujący, można też wskazać, który bank ma całą  prowizje pobrac a potem się między sobą już  same rozlicza. Prowizję zazwyczaj jest procentem od kwoty ale zazwyczaj jej górna kwota jest wyznaczona. Przy większych przejawach liczonych w tysiacach ta kwota jest płaska i niezależna od ilości zer. Mogę to być nawet miliony. Robiłem takie przelewy w Polsce, robię i tutaj. Nasz Bank w USA bierze stałą prowizję niezależnie od kwoty przelewu, $45.

Unika się w ten sposób ryzyka kursowego a potem wymienia walutę wg potrzeb lub gdy jest korzystny kurs. 

Edited by andyopole

4 godziny temu, andyopole napisał:

Unika się w ten sposób ryzyka kursowego a potem wymienia walutę wg potrzeb lub gdy jest korzystny kurs. 

Dzisiaj właściwie każdy bank w RP proponuje walutowe subkonto... Jeśli czytam o oszczędnościach, to nawet sekundy bym się nie zastanawiał i nie kombinował.

On 3/20/2020 at 3:17 AM, Adii said:

Cześć !

Moja babcia planuje przelać do Polski swoje oszczędności z USA. Jest to dość spora kwota, banki jak to mają w zwyczaju posiadają dużo nizszy kurs. Czy ktoś z was miał styczność ze stronami wymiany walut online typu cinkciarz lub transferwise i mógłby mi doradzić najlepsze rozwiązanie? Różnica w kwocie jaka by wyniosła po kursie transferwise a banku to jest ponad 10 tys zl - stąd szukanie alternatywy

Ja osobiscie do wymiany polecam Cinkciarza, bezpieczny, kursy dobre... aczkolwiek niech babcia lepiej poczeka, jeszcze będzie dolar po 7zl... teraz to jest nic ;)