Skocz do zawartości

Studia california


Sebastian z

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawidziłam u siebie w IL, na bardzo dobrym uniwersytecie (38 miejsce w ostanim rankingu szanghajskim) najtańszy kierunek to czesne 25k$ za rok, najdroższy (prawo): 50k za rok (stawki dla nie-rezydentów, choć przy studiowaniu prawa zniżka rezydencka już nie ma zastosowania wedle cennika).

Ostatnio też się orientowałam ile kosztuje miejsce w akademiku: $1500 /mc (ale z wyżywieniem). Plus do tego podręczniki, życie studenckie itp...

W Kaliforni będzie tylko drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

podłączę się pod temat. Jestem rezydentem bo GC wylosowaliśmy, z racji mojego zawodu, zastanawiam się czy iść na na jakąś uczelnię by zrobić PHD, czy ktoś może mi napisać jak to wygląda i od czego zacząć? oraz moze ktoś wie ile takie robienie PHD kosztuje. 
Bo nie wiem czy naprawdę się w to bawić by móc pracować jako psycholog w strefie medycznej, czy dać sobie spokój i iść pracować do korpo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHD jest "darmo" - w sensie nie płacisz tuition a nawet dostajesz minimalne stypendium na  przeżycie. Przez to trudno się tam dostać. Prefereowani są ludzie z "zacięciem" naukowym i rokujący na to, że zostaną na uczelni jako pracownicy naukowi, aczkolwiek może w przypadku psychologii być inaczej bo wiem z doświadczenia rodzinnego, że jako psycholog chcąc zrobić karierę w zawodzie to praktycznie trzeba się kształić z PHD włącznie.

Rekrutacja odbywa się na jesieni/wiosną. Większość uczelni wymaga złożenia aplikacji w listopadzie/grudniu. trzeba przedstawić dyplom ukończenia szkoły wyższej, referencje i napisać esej o sobie. Jest też specjalny egzamin zwany GRE, który trzeba zdać (aczkolwiek wiele uczelni w ostatnich 2 latach nie wymagało tego przez COVID).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...