Skocz do zawartości

Przeprowadzka. Co zabrać ze sobą do USA?


Rekomendowane odpowiedzi

On 6/9/2024 at 8:52 AM, iniska said:

Cześć wszystkim! Jestem tu nowa, więc z góry przepraszam, jeśli wrzucam off topic, choć bardziej odpowiedniego wątku nie znalazłam. :)

Szykuje mi się niedługo relokacja (najpewniej Kolorado) i próbuję pozbierać myśli jak przeprowadzić dobytek całego życia (i co z niego wybrać) za ocean. Znalazłam sporo wskazówek już w tym wątku, ale zastanawia mnie czy i z jakich usług korzystaliście jeśli chodzi o transport rzeczy. Uda mi się zmieścić pewnie trochę do walizek do samolotu, zwłaszcza jeśli dokupię dodatkowy bagaż, ale czy ktoś korzystał z wysyłki paczek/rzeczy jakoś dodatkowo?

Jest sporo stron internetowych, gdzie oferują wysyłkę, ale nie podają cen, więc zastanawiam się czy ktokolwiek korzystał i może podpowiedzieć z jakimi kwotami to się wiąże.

Z góry dzięki! ;)

Zabierz rzeczy które są Ci najpotrzebniejsze na start. Zabierz pamiątki osobiste/rodzinne które maja znaczenie, mała elektronikę typu laptop/iPad/telefon etc (będziesz musiała dokupić ładowarki w USA ale urządzenia powinny działać). Co do kosmetyków, zabierz je jak masz jakaś specyficzna markę która używasz. Wejdź na Amazon i inne witryny sklepów w USA żeby zobaczyć czy dane marki są sprzedawane. Jeżeli tak to dużego zapasu nie będziesz musiała przywozić. Jeżeli chodzi o ubrania, zabierz te które pasują do klimatu gdzie jedziesz. Pewnie jak przyjedziesz jeszcze latem, to letnie ubrania będą potrzebne, ale zima jest za pasem. I temperatury moga tam być bardzo niskie (mimo ze ostatnie pare lat były mild). Co do innych rzeczy, nie myślę ze warto je przewozić czy przesyłać, bo koszta mogą być większe niż zakup ich na miejscu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...