Skocz do zawartości

Przeprowadzka. Co zabrać ze sobą do USA?


Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, raski napisał:

Dziękuję za odpowiedź,

Mogę wiedzieć jakiego rzędu były to kwoty?

Też myślałem o spakowaniu rowerów do walizek i zabraniu ich jako trzeci bagaż rejestrowany (+ 2 "normalne" walizki), ale nie do końca się orientuję ile sztuk rejestrowanego można wziąć do samolotu.

Resztę moglibyśmy spakować w kartony i obyłoby się bez gabarytu.

Na kiedy planujesz wylot?

nazywa sie to 'bagaz sportowy' i np. w Lufthansie kosztuje 200E, w Lot chyba ponizej 100E - i leci to jako kolejny rejestrowany (czyli 3ci). Sam case od 300E w gore.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danielwro,

Walizki mam kupione przed pandemią, ale jeszcze nie latały :) 

Z tego, co widzę, to najprawdopodobniej będziemy lecieć Deltą, a oni kasują za trzeci bagaż 240€, o ile waga roweru nie przekracza 23 kg. Jest to jakaś opcja.

Jeszcze zorientuję się czy nie udałoby się wysłać tego wszystkiego na adres firmy, korzystając z firmowego cennika. Ceny dla klientów indywidualnych są zdecydowanie mniej korzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, raski napisał:

@danielwro,

Walizki mam kupione przed pandemią, ale jeszcze nie latały :) 

Z tego, co widzę, to najprawdopodobniej będziemy lecieć Deltą, a oni kasują za trzeci bagaż 240€, o ile waga roweru nie przekracza 23 kg. Jest to jakaś opcja.

Jeszcze zorientuję się czy nie udałoby się wysłać tego wszystkiego na adres firmy, korzystając z firmowego cennika. Ceny dla klientów indywidualnych są zdecydowanie mniej korzystne.

My tak często robimy ale tylko dla pracowników. Mamy w UPSie bardzo dobry upust. Firma może wygenerować "package label" pomiędzy dowolnymi adresami podajac tylko swoj kod do obciazenia za fracht, możesz więc wysłać także na swój adres. Problem jest w przypadku należności celnych (jeśli takie wystąpią).  Nie wiadomo czy w firmie będzie się chciało komuś wykonać lub odebrać telefon w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kzielu napisał:

W kwestii wysylek UPS-em ----> Pirate Ship - znacznie nizsze stawki niz bezposrednio w UPS - generalnie dostaje sie rate jak dla korpo / firmy.

Jak ich bieda przycisnie to obniżą ceny dla ludności też. Póki co chyba FedEx wozi więcej prywatnych paczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andyopole,

Jak na razie wszystko nam mówi, żeby iść w rozwiązanie z rowerami jako dodatkowy bagaż + 3-4 paczki po ~20 kg. Właśnie FedEx wychodzi w tym momencie najkorzystniej.

@Iskierka,

Jak wyglądała odprawa celna Twoich paczek? Nadawałaś to jako mienie przesiedleńcze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim :) 

Nie mogę edytować, więc podbijam moje pytanie.

Zbliża się termin naszego wyjazdu, staramy się ogarniać wszystkie ważne kwestie tutaj w Polsce, ale cały czas wysyłka rzeczy pozostaje niewiadomą...

Wiemy tyle, że chcemy wysłać ~4 kartony po 20kg, prawdopodobnie FedEx'em i że będą to głównie ciuchy i akcesoria sportowe, ciuchy "cywilne" i trochę domowych drobiazgów

Mam kilka pytań do Was wszystkich jak to najlepiej zorganizować:

  1. Jak wygląda odprawa celna i jakie warunki trzeba spełnić, żeby nie płacić cła? Jak to najlepiej zorganizować?
  2. Czy paczki muszą być nadane na moje nazwisko i wysłane tuż przed wylotem? Czy zamiast tego mogę wysłać je na adres znajomego, który mieszka na miejscu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 3.01.2023 o 07:29, raski napisał:

@andyopole,

Jak na razie wszystko nam mówi, żeby iść w rozwiązanie z rowerami jako dodatkowy bagaż + 3-4 paczki po ~20 kg. Właśnie FedEx wychodzi w tym momencie najkorzystniej.

@Iskierka,

Jak wyglądała odprawa celna Twoich paczek? Nadawałaś to jako mienie przesiedleńcze?

 

@raski nie, wysyłałam jako normalne paczki, chyba z dopiskiem w sekcji "notes": "przeprowadzka do USA", aczkolwiek nie trzeba, na niektórych zapomniałam :D ogólnie na te 7 paczek z 1h mi zeszło, dużo pisania było :huh:

zawsze przy wysyłce do USA robi się deklaracje celne (czy to w DE czy w Polsce, dają takie formularze do wypełnienia), ale to nic specjalnego. Wpisujesz szacunkową ilość+wartość ciuchów czy co tam bierzesz (ja miałam garnki, jakieś rzeczy kuchenne, ciuchy dla dziecka, trochę pamiątek). Wszystko ładnie przyszło, cła nie płaciłam. Ogólnie wpisz używane ubrania i co tam wysyłasz. Jak idzie pocztą polską to przygotuj się na 2-3 miesiące. Chociaż mama wysłała mi w listopadzie priorytet to w tydzień doszło.

I, jeśli jest mozliwośc sprawdzenia statusu paczki - podobno, jak paczka jest już w USA, ale leży w urzędzie celnym/porcie przyjęcia USA dłużej niż 2 tygodnie to warto przejść się na lokalną pocztę, podzwonią, pogonią i paczka szybciutko ruszy w dalszą drogę, dowiedziałam się ostatnio na grupie mamowej, że tak trzeba robić zamiast miesiącami grzecznie czekać. Podobno działa, nie ma to jak amerykański customer Service :D , chociaż póki co osobiście nie testowałam. Ale raz jedna paczka została przekierowana do złej filii, po rozmowie z panią na poczcie paczuszka była pod moimi drzwiami w ciągu tygodnia od interwencji. ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Widzę, że dyskusja odnośnie roweru dochodzi. Mąż lata ze swoim MTB czasem, co prawda po USA, ale jednak. Ma specjalna torbę do transportu rowerów, chyba evoc, zawsze dolatuje w całości i bez uszczerbku. Rower leci jako bagaz sportowy, tam sa chyba troche inne limity, jedynie zwykle nadaje się i odbiera się w innym miejscu na lotnisku, nie na normalnej karuzeli a "oversized luggage", zwykle razem z całą rzeszą wózków dla dzieci :D 

Co do waszych wahań jeśli chodzi o bagaż - zadzwońcie na infolinię, tam wam podadza najdokładniejsze informacje, w razie czego możecie kupić dodatkowy bagaz przez telefon lub póżniej na stronie linii. Podobno limit max walizek jest 5, gdzieś kiedyś na stronie Lufthansy wyczytałam, aczkolwiek każda linia może mieć inne zasady. Dodatkowo warto sprawdzićróżne taryfy lotnicze i przekalkulować, może się okazać, że w Premium macie więcej sztuk bagażu i cenowo wyjdzie wam podobnie, albo niewiele drożej niż zwykła Economy + walizki, a za to komfort marzenie!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iskierka

Dopiero odczytałem posta. Bardzo dziękuję za informacje.

Dowiedziałem się, że można prywatnie wysłać paczkę o wartości do 150€ bez cła, ale prawdopodobnie firma pomoże z kartonami, więc jest szansa, że problem będzie z głowy.

Co do rowerów, to stanęło na tym, że lecimy z 2 szt. rejestrowanego na głowę + rowery w torbach nadane jako bagaż sportowy. Też mamy MTB i torby Dakine podobne do tych Evoc. Dobrze wiedzieć, że mąż lata z rowerem po US, bo też mamy to w planach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...