Skocz do zawartości

Przeprowadzka. Co zabrać ze sobą do USA?


Rekomendowane odpowiedzi

Z dużą baterią możesz mieć chyba poważny problem. Może rozwiązaniem jest "wydłubać" baterię w Polsce, sprzedać za jakiekolwiek pieniądze i kupić w USA baterię i uzbroić rower z powrotem. Możesz stracić gwarancję na tej operacji, a koszty przewozu i tak będą nie małe + strata finansowa na operacji sprzedaż / kupno baterii. Może się okazać, że jak sprzedaż rowery nawet ze znaczną stratą w Polsce i odkupisz je w USA, to ta "znaczna strata" i tak będzie niższa niż koszt całej tej złożonej operacji logistycznej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mcpear said:

Z dużą baterią możesz mieć chyba poważny problem. Może rozwiązaniem jest "wydłubać" baterię w Polsce, sprzedać za jakiekolwiek pieniądze i kupić w USA baterię i uzbroić rower z powrotem. Możesz stracić gwarancję na tej operacji, a koszty przewozu i tak będą nie małe + strata finansowa na operacji sprzedaż / kupno baterii. Może się okazać, że jak sprzedaż rowery nawet ze znaczną stratą w Polsce i odkupisz je w USA, to ta "znaczna strata" i tak będzie niższa niż koszt całej tej złożonej operacji logistycznej.

OP, a czy sprawdziles ceny ebike'ow w USA? Bo moze sie okazac ze znacznie latwiej/korzystniej byloby sprzedac ebike w Polsce, kupic tu. Jakos wydlubywanie baterii, placenie za transport, szukanie/montowanie nowej baterii -- wydaje mi sie troche zawracanie glowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, danielwro said:

Jestem w trakcie pakowania się do USA i mam zagwozdkę - chciałem zabrać ze sobą 2 rowery. Rowery o mocno ponadprzeciętnej wartości, co też sprawia że będzie je jeszcze ciężej sprzedać w PL. 

Patrze np. na Lot i z tego co wyczytałem max szerokość to chyba 30cm. Najmniejszy case dedykowany do roweru ma znacznie powyżej 30cm szerokości.. więc oni chyba chcą, żeby rower był "luzem", co w moim przypadku odpada. 

Druga sprawa to bateria - jeden z nich to ebike - z tego co się orientuje max pojemności jakie bierze się na samolot pasażerski to 100-160Wh - rowerowa bateria jest trochę większa. Co w tym przypadku można zrobić?

Ktoś ma jakieś doświadczenie z rowerami? 

Ja mam sprzed kilkunastu lat - rower spakowany do kartonu po rowerze - dolecial bez wiekszych problemow (walizka za to akurat nie doleciala). ebike to w ogole problem bo raz ze ciezki, dwa ze z litowymi bateriami (jezeli to jest litowa) to jest problem w nadanym bagazu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, katlia napisał:

OP, a czy sprawdziles ceny ebike'ow w USA? Bo moze sie okazac ze znacznie latwiej/korzystniej byloby sprzedac ebike w Polsce, kupic tu. Jakos wydlubywanie baterii, placenie za transport, szukanie/montowanie nowej baterii -- wydaje mi sie troche zawracanie glowy. 

Tak znam. To są marki europejskie i teraz przy kursie 1:1 wychodzi dużo drożej w USA, ale nawet nie o to chodzi. Ja po prostu tego raczej nie sprzedam w PL bo to customy. 
Pomysł z wyjęciem  baterii jest ok. Ale tez raczej jej nie kupię po drugiej stronie, tylko jakieś dedykowana wysyłka byłaby potrzebna osobno samej baterii. 
Jutro zacznę się dowiadywać więcej. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Pomyślałam, że dodam info dla potomnych, szczególnie że przeprowadzałam się w maju/czerwcu tgo roku (2022).

Mój cały dobytek spakowałam w 6 kartonów (średnio 20-25kg każdy) i 3 walizki (2 check in i 1 carry on). Teraz tak myślę, że mogłam połowy gratów nie brać, np. rzeczy do kuchni, aczkolwiek zaoszczedziło mi to wydatków i biegania po sklepach w pierwszych tygodniach życia na obczyźnie.

Paczki wysyłałam z Niemiec (akurat tam mieszkałam tuż przed przeprowadzką) jakieś 2-3 dni przed wylotem. Nadałam przez DeutschePost, które wspólpracuje z DHL, takźe kurier pierwsza klasa mi się trafil :) Koszt wychodził w zależności od paczki 70EUR (20kg) lub 105EUR (31.5kg), za wszystko wyszło mi niecałe 600EUR + 100 EUR za dodatkowy bagaż check in do samolotu. Zaszalałam i dopłaciłam, żeby mi te kartony z domu zabrali, za całe 5EUR, interes życia i jaka oszczędność kręgosłupa :D  O dziwo paczki nadawałam zwykłą pocztą, nie ekspresem, ale wysłali samolotem, do tego musieli mieć jakiś martwy sezon, bo były u mnie już w tydzien po wysłaniu.

Ogólnie polecam wziąć podstawowe rzeczy, a potem stopniowo się obkupywać na obczyźnie. Jak stać na koszty wysylki to wysłać więcej, bo lista rzeczy do kupienia na nowe mieszkanie się nie kończy przez dobre 2-3 miesiące, a zdecydowanie posiadanie garnków czy ręczników trochę oszczędza zachodu, tym bardziej jak się nie ma auta, a ma małe dzieci ;) 

I podobnie jak everdeen też zapomniałam, sierota, flagi wziać, a mam dwie u rodziców :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danielwro,

Jak sobie poradziłeś z wysyłką rowerów?

Mamy do zabrania 2 rowery MTB (analogowe), trochę rowerowych gratów + jakieś najpotrzebniejsze domowe rzeczy. Całość chcielibyśmy wysłać na jednej palecie, ale nie wiem, czy to byłby najbardziej optymalny sposób.

Pytanie do wszystkich:

Na jaki adres nadawaliście swoje przesyłki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, raski napisał:

@danielwro,

Jak sobie poradziłeś z wysyłką rowerów?

Mamy do zabrania 2 rowery MTB (analogowe), trochę rowerowych gratów + jakieś najpotrzebniejsze domowe rzeczy. Całość chcielibyśmy wysłać na jednej palecie, ale nie wiem, czy to byłby najbardziej optymalny sposób.

Pytanie do wszystkich:

Na jaki adres nadawaliście swoje przesyłki?

 

nie do konca sobie poradzilem. 

na wielko-gabarytowe wysylki dostalem jakies astronomiczne wyceny i odpuscilem. Ebike sprzedaje w PL, a szose biore w czyms takim - https://www.b-w-international.com/en/bike/cases/b-w-bike.box-ii?c=38 - jako kolejny bagaz (koszt: 100-200E).

reszte wysle poczta polska albo post.at

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź,

Mogę wiedzieć jakiego rzędu były to kwoty?

Też myślałem o spakowaniu rowerów do walizek i zabraniu ich jako trzeci bagaż rejestrowany (+ 2 "normalne" walizki), ale nie do końca się orientuję ile sztuk rejestrowanego można wziąć do samolotu.

Resztę moglibyśmy spakować w kartony i obyłoby się bez gabarytu.

Na kiedy planujesz wylot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, raski said:

Dziękuję za odpowiedź,

Mogę wiedzieć jakiego rzędu były to kwoty?

Też myślałem o spakowaniu rowerów do walizek i zabraniu ich jako trzeci bagaż rejestrowany (+ 2 "normalne" walizki), ale nie do końca się orientuję ile sztuk rejestrowanego można wziąć do samolotu.

Resztę moglibyśmy spakować w kartony i obyłoby się bez gabarytu.

Na kiedy planujesz wylot?

Jak juz kiedys pisalem - ja swoj dawno temu spakowalem do kartonu po rowerze (wzietego ze sklepu) i poszedl jak nadany bagaz (tyle ze oversize). Dolecial bez wiekszych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...