Skocz do zawartości

Obywatelstwo USA a życie w Polsce


mikun

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, andyopole napisał:

Polskiego prawa jazdy? Komu ono było potrzebne?

DMV zarzadał, miałbyć tłumacz przysięgły który jest na liście sądów w NJ...tak że zabolało po kieszeni...

DMV zarządało tłumaczenia prawa jazdy żeby być zwolnionym z egzaminu...następnie Pani powiedziała że mam sfałszowane prawo jazyd....ehhh danwo to było....teraz bym DMV wytoczył za to taki proces że hohohoh za takie oszczerstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
8 godzin temu, ilon napisał:

Dokladnie. Ja mam konto w Polsce na ktorym trzymam male zaskorniaki ktore sobie uzywam jak akurat tam jestem. Czasami sprzedam za duzo dolarkow i wtedy tez wplacam to co zostalo. TurboTax pyta czy ma sie konta bankowe poza US i z tego co pamietam to tez w BZWBK musialam cos podpisac z racji, ze jestem rezydentem US, ale nigdy nie mialam na tym koncie wiecej niz TurboTax mnie tam pyta. Z tego co kojarze to powyzej $10k? W kazdym badz razie nie wydaje mi sie zeby bylo to jakos strasznie kosmicznie drogie zeby zrobic rozliczenie jezeli musialabym odprowadzic jakis podatek.

tak ale nowego już konta nie założysz chyba nigdzie chyba że skłamiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kzielu napisał:

Nic z tego nie trzyma się kupy. Turbo do takiego przypadku kosztuje tyle samo co do tych samych źródeł dochodu w US.

Ja sie pytam ludzi co wrócilii z obywatelstwem USA i mieszkają jakis czas w EU a nie ludzi co mieszkają w USA i nie maja o tym pojęcia...i teoretyzują...Co to jest FATCA i jak wypełnić Turbotax to ja tez wiem...Jest potęzny problem w Europie z tzw. "accidental american"  i IRS się mozno czepia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, mikun said:

tak ale nowego już konta nie założysz chyba nigdzie chyba że skłamiesz...

Zakladalem nowe konto w ING Banku Slaskim w listopadzie 2019. Zdalnie, przez pelnomocnika, bez waznego dowodu osobistego, tylko "na ksero" polskiego paszportu. Z dodatkowych rzeczy chcieli ode mnie SSN i to wszystko. Jakos wizja tego, ze beda im wplywac dolary byla wazniejsza niz potencjalne "koszty rozliczania sie z IRS". Nawet papierowa wersje umowy wyslali na adres w USA bez zadnego problemu. Wierzysz jakims wyssanym z palca plotkom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Xarthisius napisał:

Zakladalem nowe konto w ING Banku Slaskim w listopadzie 2019. Zdalnie, przez pelnomocnika, bez waznego dowodu osobistego, tylko "na ksero" polskiego paszportu. Z dodatkowych rzeczy chcieli ode mnie SSN i to wszystko. Jakos wizja tego, ze beda im wplywac dolary byla wazniejsza niz potencjalne "koszty rozliczania sie z IRS". Nawet papierowa wersje umowy wyslali na adres w USA bez zadnego problemu. Wierzysz jakims wyssanym z palca plotkom...

A dobrze wiedzieć, dzięki za odpowiedź... to tylko amerykańskie banki w europie robia problemy...

ale mam kolegę, któremu zmarła mama na Białorusi musiał tam założyc konto i nie mógł nigdzie , to samo w Szwajcarii, mam kolege któremu w całej Szwajcarii odmówili założenia konta bo amerykanin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, mikun said:

A dobrze wiedzieć, dzięki za odpowiedź... to tylko amerykańskie banki w europie robia problemy...

ale mam kolegę, któremu zmarła mama na Białorusi musiał tam założyc konto i nie mógł nigdzie , to samo w Szwajcarii, mam kolege któremu w całej Szwajcarii odmówili założenia konta bo amerykanin...

Moze Amerykanom bez europejskiego obywatelstwa robia problemy, ale dopoki masz polski paszport to nie spodziewalbym sie specjalnych trudnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Xarthisius napisał:

Moze Amerykanom bez europejskiego obywatelstwa robia problemy, ale dopoki masz polski paszport to nie spodziewalbym sie specjalnych trudnosci.

Wiesz myślę, że to chodzi o to, że amerykański rzad za Obamy straszył inne banki poteznymi karami, w milionach jak tylko coś nie tak będzie z jakims raportem, mowili nawet chyba że 30% aktywów dolarowych mogą zająć, w związku z tym banki poza granicami USA nie chcą brac na siebie takiego ryzyka compliance, nawet Goldman Sach -Marcus nie zakłada w UK kont komus kto ma obowiązek podatkowy w USA... Genernie mnie to nie dziwi wszystko co się tu dzieje, ludzie stracili w USA common sesne...powinni w ogóle białych opodatkować 100% i zabrać wszystko i byłby spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mikun napisał:

Wiesz myślę, że to chodzi o to, że amerykański rzad za Obamy straszył inne banki poteznymi karami, w milionach jak tylko coś nie tak będzie z jakims raportem, mowili nawet chyba że 30% aktywów dolarowych mogą zająć, w związku z tym banki poza granicami USA nie chcą brac na siebie takiego ryzyka compliance, nawet Goldman Sach -Marcus nie zakłada w UK kont komus kto ma obowiązek podatkowy w USA... Genernie mnie to nie dziwi wszystko co się tu dzieje, ludzie stracili w USA common sesne...powinni w ogóle białych opodatkować 100% i zabrać wszystko i byłby spokój

Super ze masz spiskowe teorie ale przyhamuj troche z tymi bzdurami - scigali ludzi regularnie ukrywajacych dochody za granica przed IRS - co ma sens. W PL PiS prowadzil kampanie na znajdowaniu oszustow podatkowych..

A konto w PL zalozylem bez zadnych problemow jak mialem taka potrzebe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kzielu napisał:

Super ze masz spiskowe teorie ale przyhamuj troche z tymi bzdurami - scigali ludzi regularnie ukrywajacych dochody za granica przed IRS - co ma sens. W PL PiS prowadzil kampanie na znajdowaniu oszustow podatkowych..

A konto w PL zalozylem bez zadnych problemow jak mialem taka potrzebe.

Co tutaj jest teorią spiskową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mikun napisał:

Co tutaj jest teorią spiskową ?

Oj jakies bzdury o Obamie i 100% opodatkowaniu "bialych ludzi". Chodzi o ludzi ktorzy nie chca placic podatkow w USA (i tak nizszych niz w wielu krajach) chowajac forse w miedzynarodowych bankach. Biedacy, az serce sie kraje. I to bylo na tyle common sense ze powyzej 100 krajow na calym swiecie podpisalo umowe ze beda wspolpracowaly z FATC (Foreign Account Tax Compliance)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...