Skocz do zawartości

Obywatelstwo USA a życie w Polsce


mikun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem już w USA 4 lata ale planuje niedługo powrót, nie dzieje się w tym kraju dobrze. Nigdy nie myślałem o obywatelstwie natomiast trochę moich znajomych suszy mi głowę żebym zrobił że warto mieć bla bla... Moje pytanie do ludzi co mają obywatelstwo USA a mieszkaja w innym kraju .... Sa z tego powodu kłopoty ? Słyszałem że konta nie można nigdzie założyć i dochodzą koszty rozliczania sie z IRS.

Jakie macie doświadczenia na tym polu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja wiem ale słyszałem, że banki odmawiają otworzenia konta bo nie chca mieć problemów z IRSem, mi w Warszawei odmówił Citibank kilka lat temy w UK wszystkie amerykańskie banki odmawiają...była ostatnio afera że Brad Pitt reklamuje w UK bankowośc detaliczną Goldman Sachs a sam Brad pitt nie mógłby otworzyc konta w UK w tym banku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Dlaczego niby posiadanie obywatelstwa USA miałoby byc przeszkodą w zakładaniu konta? 

Według mnie jesli masz możliwość to powinieneś postarac się o obywatelstwo przed wyjazdem. W ten sposób nie zamykasz sobie drogi do powrotu jesli kiedykolwiek zmienilbys zdanie. 

Jak psałem powyżej, bank ma obowiązek raportowania tego do IRS i potencjalnie milionowe kary a takich klientów pewnie kilkaset - potencjalnych - mi Citi odmówiło otwarcia konta w Polsce 2 lata temu z tego powodu...mówią idź se pan gdzie indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mikun napisał:

Jak psałem powyżej, bank ma obowiązek raportowania tego do IRS i potencjalnie milionowe kary a takich klientów pewnie kilkaset - potencjalnych - mi Citi odmówiło otwarcia konta w Polsce 2 lata temu z tego powodu...mówią idź se pan gdzie indziej

Bez przesady. Raz w roku składasz zeznanie w IRS online. Kary są dla tych, którzy nie płacą podatków w USA jeśli są należne. Chciałbym w Polsce zarabiać taka kwotę od której musiałbym coś zapłacić w USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest tak do konca, ludzie w europie narzekaja że rozliczenie kosztuje ich 1000- 1500 usd nie wiem skad az tyle, nie wiem ile turbo tak kosztuje dla takiego przypadku...

ale jak masz audyt to musisz przetlumaczyc dokumenty z ostatnich 5 lat i wszystkie faktury jak masz no dzialalnosc, ktos pisal ze koszt audytu to jest nawet 40k usd... ja za przetlumaczenie prawa jazdy w NJ zaplacilem 100 usd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mikun napisał:

to nie jest tak do konca, ludzie w europie narzekaja że rozliczenie kosztuje ich 1000- 1500 usd nie wiem skad az tyle, nie wiem ile turbo tak kosztuje dla takiego przypadku...

ale jak masz audyt to musisz przetlumaczyc dokumenty z ostatnich 5 lat i wszystkie faktury jak masz no dzialalnosc, ktos pisal ze koszt audytu to jest nawet 40k usd... ja za przetlumaczenie prawa jazdy w NJ zaplacilem 100 usd...

Nic z tego nie trzyma się kupy. Turbo do takiego przypadku kosztuje tyle samo co do tych samych źródeł dochodu w US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, andyopole napisał:

Bez przesady. Raz w roku składasz zeznanie w IRS online. Kary są dla tych, którzy nie płacą podatków w USA jeśli są należne. Chciałbym w Polsce zarabiać taka kwotę od której musiałbym coś zapłacić w USA. 

Dokladnie. Ja mam konto w Polsce na ktorym trzymam male zaskorniaki ktore sobie uzywam jak akurat tam jestem. Czasami sprzedam za duzo dolarkow i wtedy tez wplacam to co zostalo. TurboTax pyta czy ma sie konta bankowe poza US i z tego co pamietam to tez w BZWBK musialam cos podpisac z racji, ze jestem rezydentem US, ale nigdy nie mialam na tym koncie wiecej niz TurboTax mnie tam pyta. Z tego co kojarze to powyzej $10k? W kazdym badz razie nie wydaje mi sie zeby bylo to jakos strasznie kosmicznie drogie zeby zrobic rozliczenie jezeli musialabym odprowadzic jakis podatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...