Skocz do zawartości

Podróz do USA z kotem


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłam informacji na forum o przelocie do USA z kotem. Znajomi prosili, żebym lecąc do USA zabrala dla nich kota z Polski...sentymenty Wyszukałam na róznych stronach informacje, wiem, że kot musi byc szczepiony p/wściekliznie, ale zastanawiam sie czy kotka powinna byc wysterylizowana? Nigdzie o tym nie moge znależc informacji. I jeszcze jedno. Prócz szczepienia i ważnych zaświadczen o zdrowiu kota piszą, że na lotnisku w USA kot przechodzi badania. Zastanawiam sie ile to może potrwać i czy za to się płaci. Jeśli tak, to jak duzo? Moze ktos z Was juz leciał z kotem i mi cos podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

hmmm... ktos juz pisal o lataniu z kotem. Wydaje mi sie, ze nie chodzi tylko o formalnosci, ale o koty same w sobie. Ja mam 2 koty i je uwielbiam, ale zostana z moja mama. Czemu? Bo nawet wyjazd do weterynarza z kotem to droga przez meke (przy przeprowadzce zouza wypiela tylek z klatki i mnie obsikala :) ), a w samolocie bedzie musial spedzic kilkanascie godzin. Nie wiem moze wypowiedzialby sie ktos kto latal ze zwierzeciem (wiem ze to gdzies bylo ale nie umiem znalezc).

Moim zdaniem jesli to nie jest ich kot bez ktorego nie moga zyc (nie zrozumialam czy chca polskiego kota czy ich kot jest u kogos) lepiej zeby tam wzieli ze schroniska. Maja tam sliczne kotki. Za bodajze 50$ ma sie kotka z wyprawka, wysterylizowanego, a oszczedza sie kotu wrazen zwiazanych z podroza itd.

Jesli taka opcja odpada wydaje mi sie ze najlepiej zadzwonic do jakiegos zyczliwego weterynarza. Powienien wiedziec i o formalnosciach i o wszystkich innych rzeczach zwiazanych z przewozem zwierzat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Widzę że wątek zaczęty dawnoo temu, a ja własnie za pare miesięcy będę musiała wyjechać na stałe i zabrac obowiązkowo Kota, wiem że to stres dla niego ale nie wyobrażam sobie życia bez tego sierściucha:)

Prosze kogoś kto to juz robił, jak się załatwia formalności i jak się zakupuje bilet dla takiego stworka?

Dzieki z góry za pomoc!

Ps. Dodam, ze lecimy do LA wiec lot z przesiadka w europie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kotek musi posiadac paszport ze zdjęciem z półprofilu no i jego łapa musi byc odbita w miejsce podpisu

dla kotka kupujesz dodatkowy bilet taki sam jak dla siebie, chyba że kotek zechce leciec pierwszą klasą to wtedy musisz mu taki kupic

dodatkowo kotek powinien miec na sobie amerykańskie barwy na dowód tego że nie leci do USA z przymusu tylko że sam chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...