Skocz do zawartości

Zielona karta - trzeba wyjechać?


Adamczyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

A ja dodam od siebie, że wylosowanie w loterii nie oznacza jeszcze przyznanej wizy imigracyjnej.

Po pierwsze musisz mieć odpowiednio niski numer, który się zakwalifikuje. Wydają bodajże 100 tys. wiz rocznie w ramach loterii wizowej (poprawcie mnie, jeśli się mylę), a w pulę wlicza się wszystkich. Jeśli np. dana osoba zostanie wylosowana, a ma żonę i 2 dzieci , to oni zabierają z puli 4 wizy, a nie tylko 1.

Po drugie musisz spełnić wszystkie wymagania formalne i przejść cały proces wizowy, kończący się spotkaniem z konsulem.

Po trzecie musisz wyjechać do USA - zieloną kartę dostajesz dopiero po przekroczeniu granicy na wizie imigracyjnej (wysyłają ci do domu w przeciągu - miesięcy od przekroczenia granicy).

I jest dokładnie tak, jak @Joanna30 napisała - nikt cię nie przymusza do wyjazdu, możesz zrezygnować na dowolnym momencie aplikacji. Polecam jednak przed samą rozmową w ambasadzie, bo po prostu cały proces wizowy sporo kosztuje ;)  Ale - póki co - papiery zawsze możesz wysłać na początek. Zgłoszenie nic nie kosztuje, a otwiera sporą pulę możliwości przed tobą. O wyjazd radzę się martwić, jak cię zaproszą na rozmowę w ambasadzie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Iskierka napisał:

Wydają bodajże 100 tys. wiz rocznie w ramach loterii wizowej (poprawcie mnie, jeśli się mylę), a w pulę wlicza się wszystkich. Jeśli np. dana osoba zostanie wylosowana, a ma żonę i 2 dzieci , to oni zabierają z puli 4 wizy, a nie tylko 1.

50 tysięcy. Reszta correct.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...