Skocz do zawartości

Szkoła USA


Anna456654

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie idę właśnie do 2 liceum i już wiem że chciałabym studiować w stanach. Ostatnio zastanawiałam się nad wyjazdem wcześniej, czyli aby skończyć high School w Stanach sądzę, że było by łatwiej dostać się na studia po skończeniu tamtej szkoły  ale nie jestem przekonana do tego pomysłu. Napiszcie mi proszę co sądzicie o tym. I za wszelkie rady i opinie dziękuję! Oraz możecie napisać coś o studiach w stanach jak to wyglada itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytan dokladnie takich samych jak twoje bylo juz na forum kilkanascie. Poszukaj.

Podsumowując: jak masz duzo, duzo kasy (min. $30.000 na rok) i dostaniesz wize studencką,  to czemu nie. Wizy to w ogole inna kwestia bo obecnie wiele kategorii wizowych zostalo zawieszonych. Oczywiscie oprocz czesnego musisz miec tez kase na utrzymanie sie, poniewaz wiza studencka nie pozwala na prace. 

W obecnych czasach większość szkol funkcjonuje na zasadzie online. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jackie napisał:

 

IMO nie ma znaczenia, wciąż będziesz traktowana jako international student. 

Dokladnie. Skonczenie high school w USA nic ci specjalnie nie da jezeli chodzi o latwosc dostania sie na studia. Jezeli nie masz ambicji na jakies bardzo prestizowe uczelnie, studia w USA sa raczej dostepne jezeli spelniasz wymagania - ktore nie sa az tak wysokie. A zeby skonczyc high school i tak mozliwie musialabys uczyc sie dodatkowy rok (high school tu jest 4 lata przewaznie.) 

Co jest trudne to placenie za te studia. Sa drogie dla wszystkich, a szalenie drogie dla miedzynarodowych studentow. Gdzie ja mieszkam, sredniego poziomu publiczna uczelnia bedzie ciebie kosztowala powzej $20,000 na rok za samo czesne - plus mieszkanie, ubezpieczenie, jedzenie, itp - (dodaj nastepne minimum 10-13 tysiecy na rok.) 

Dodaj do tego realia covida - szkoly sa online co komplikuje kwestie wizy (student visa nie moze byc na programy 100% online) i kampusy uniwersyteckie sa pol puste. Mase Amerykanow odlozylo studia w tym roku bo po co placic majatek za siedzienie przy komputerze w domu u mamy na garnuszku. Bo to tak teraz wyglada. I w high school i na uczelniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Poszukaj na YT kanalu PIOTR NIEMCZEWSKI - TRIP HUNTER. 

On właśnie jest na 1 roku studiów w USA, oraz korzystajac z okazji ze byl na programie wymiany na 1 rok w USA, skonczyl tam High School. 

Poszukaj wśród jego filmów interesującego Cię tematu, bardzo dobrze o tym mówi :)

 

Pozdrawiam 

Sebol83

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkola online sama w sobie nie jest zla. Ja studiuję w ten sposob juz rok. Jest to jednak dobra opcja jedynie jak jestes obywatelem albo masz juz zielona karte. 

Z ciekawosci, dlaczego akurat chcesz studiowac w USA gdzie studia sa tak okropnie drogie i ciezko dostac wize?

Jako obywatelka UE masz dostep do darmowych/tanich uczelni w prawie calej Europie. 

Lepszym wyjsciem jest skonczenie dobrych studiow w Polsce a potem zainteresowanie sie wiza pracownicza do USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sebol83 napisał:

Hej, 

Poszukaj na YT kanalu PIOTR NIEMCZEWSKI - TRIP HUNTER. 

On właśnie jest na 1 roku studiów w USA, oraz korzystajac z okazji ze byl na programie wymiany na 1 rok w USA, skonczyl tam High School. 

Poszukaj wśród jego filmów interesującego Cię tematu, bardzo dobrze o tym mówi :)

 

Pozdrawiam 

Sebol83

 

Widzialam te filmy... dodam, ze nie wszedzie mozna skonczyc high school na wymianie rocznej. Kazdy school district bedzie mial inne przepisy na ten temat. We wszystkich pobliskich school districts w moim stanie to NIE jest mozliwe. Po jedno rocznej wymianie dostajesz liste przerobionych przedmiotow w przeciagu tego roku. High School Diploma NIE dostaniesz nawet jezeli wszystkie te przedmioty byly na poziomie 4ej klasy licealnej. (Wiem, bo sprawdzalam.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...