Jump to content

wygrana na loterii a małżeństwo homoseksualne

Recommended Posts

Witam!

Chciałbym w tym roku startować w loterii wizowej do USA. Wiem, że można ze sobą zabrać małżonka, jeśli się wygra. U mnie problem jest trochę inny... zawarłem rok temu ślub za granicą, w kraju, w którym śluby homoseksualne są legalne. Mieszkamy w Polsce - tu nasze małżeństwo niestety nie jest honorowane. Jeśli okazałoby się, że wygrałbym i w przyszłym roku w maju ogłoszą wyniki - to czy USA będzie honorowało mojego męża jako małżonka i będzie mógł ze mną polecieć? Co w ogóle wpisać we wniosku wizowym... że jestem singlem, czy posiadam małżonka ? 

Pozdrawiam!

Godzinę temu, hemmerek94 napisał:

Witam!

Chciałbym w tym roku startować w loterii wizowej do USA. Wiem, że można ze sobą zabrać małżonka, jeśli się wygra. U mnie problem jest trochę inny... zawarłem rok temu ślub za granicą, w kraju, w którym śluby homoseksualne są legalne. Mieszkamy w Polsce - tu nasze małżeństwo niestety nie jest honorowane. Jeśli okazałoby się, że wygrałbym i w przyszłym roku w maju ogłoszą wyniki - to czy USA będzie honorowało mojego męża jako małżonka i będzie mógł ze mną polecieć? Co w ogóle wpisać we wniosku wizowym... że jestem singlem, czy posiadam małżonka ? 

Pozdrawiam!

A jest faktycznie małżonkiem (wzięliście formalny ślub poza polską ?) ?

Jeżeli tak to wpisujesz go jako małżonka i jak najbardziej w przypadku loterii będzie mógł z Tobą polecieć. Polskie prawo jest w tej sytuacji całkowicie nieistotne, natomiast będziesz oczywiście musiał udokumentować małżeństwo.

5 godzin temu, hemmerek94 napisał:

Co w ogóle wpisać we wniosku wizowym... że jestem singlem, czy posiadam małżonka ? 

Wg. amerykańskiego prawa jesteś zamężny, więc jeśli wpiszesz "single" automatycznie popełniasz przestępstwo imigracyjne. Wpisz że posiadasz małżonka. Akt ślubu jeśli nie jest w języku angielskim będziesz musiał przetłumaczyć. I tyle :) 

Edited by Jackie