Jump to content

Utrata zielonej karty?


kondi810

Recommended Posts

Witam, mam problem. Dzis mija rok odkad wyjezdzalem z usa. Mam rozumieć ze jeśli spóźnię sie nawet 2-3 juz nie zostanę wpuszczone bo przebywałem poza granicami USA ponad 12 miesiecy? Czy teraz musze sie starać o wizę sb1 i z tego co czytałem jest bardzo ciezko ja dostać i czy jeśli sie ja dostanie to co pozniej ? Zielona karta zostaje przywrócona ?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem to nie jest tak, że mija 12 miesięcy i dowidzenia. O tym decyduje oficer imigracyjny. Na granicy, jeśli byś leciał znowu do Stanów, nawet po 6 miesiącach mogliby odmówić Ci wjazdu, bo przebywasz w skali roku więcej czasu za granicą. Według amerykańskiego prawa imigracyjnego, przebywanie za granicą przez więcej niż 6 miesięcy nie jest uznawane za tymczasowy pobyt i zakłada się, że porzuciłeś status permanentnego rezydenta — tj. “Abandonment of residency”. 

W tym wypadku żadne internetowe fora Ci nie pomogą. To sprawa dla prawnika.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kondi810 said:

 Czy teraz musze sie starać o wizę sb1 i z tego co czytałem jest bardzo ciezko ja dostać

 

Nie jest ciężko ją dostać ale musisz mieć dobrze udokumentowany powód dla którego przebywałeś tyle czasu poza granicami USA, oraz udowodnić że cały czas miałeś zamiar utrzymać rezydenturę.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...