Skocz do zawartości

Utrata zielonej karty?


kondi810

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem. Dzis mija rok odkad wyjezdzalem z usa. Mam rozumieć ze jeśli spóźnię sie nawet 2-3 juz nie zostanę wpuszczone bo przebywałem poza granicami USA ponad 12 miesiecy? Czy teraz musze sie starać o wizę sb1 i z tego co czytałem jest bardzo ciezko ja dostać i czy jeśli sie ja dostanie to co pozniej ? Zielona karta zostaje przywrócona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie jest tak, że mija 12 miesięcy i dowidzenia. O tym decyduje oficer imigracyjny. Na granicy, jeśli byś leciał znowu do Stanów, nawet po 6 miesiącach mogliby odmówić Ci wjazdu, bo przebywasz w skali roku więcej czasu za granicą. Według amerykańskiego prawa imigracyjnego, przebywanie za granicą przez więcej niż 6 miesięcy nie jest uznawane za tymczasowy pobyt i zakłada się, że porzuciłeś status permanentnego rezydenta — tj. “Abandonment of residency”. 

W tym wypadku żadne internetowe fora Ci nie pomogą. To sprawa dla prawnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, kondi810 said:

 Czy teraz musze sie starać o wizę sb1 i z tego co czytałem jest bardzo ciezko ja dostać

 

Nie jest ciężko ją dostać ale musisz mieć dobrze udokumentowany powód dla którego przebywałeś tyle czasu poza granicami USA, oraz udowodnić że cały czas miałeś zamiar utrzymać rezydenturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...