Skocz do zawartości

Prezydent Joe Biden - wydarzenia


Roelka v.2

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, mcpear said:

JD Vance na VP - jakieś komentarze?

W parze Kandydat na POTUS + Kandydat na VP, jeden powinien być bardziej extremalny a drugi bardziej ku centrum aby pokryć całość elektoratu. Jak dobrze rozumiem to PDT jest teraz tym, który jest centrowy - hmm. Dla mnie to mimo wszystko trochę zaskakujący ruch aczkolwiek chyba sztab uznał, że nie ma się czego obawiać.

Łajza i grifter. Zmienia zdanie co miesiąc. Typowy republikański kandydat dla wyborców - idiotów którzy mu uwierzą że chce zrobić coś dla nich.

  • Dziękuję! 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mcpear said:

JD Vance na VP - jakieś komentarze?

W parze Kandydat na POTUS + Kandydat na VP, jeden powinien być bardziej extremalny a drugi bardziej ku centrum aby pokryć całość elektoratu. Jak dobrze rozumiem to PDT jest teraz tym, który jest centrowy - hmm. Dla mnie to mimo wszystko trochę zaskakujący ruch aczkolwiek chyba sztab uznał, że nie ma się czego obawiać.

Myslalem ze będzie Nikki Haley. Ale myślę ze JD Vance może być dobrym wyborem. Pochodzi z biednej rodziny, weteran który wie co to wojna. Może miec mieć szanse przeciągnąć na strone Trumpa część blu collar democrats. Zobaczymy czy wybór był dobry w czasie elekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A - i pewnie dlatego został wybrany bo jak będzie następny Jan 6th to nie zrobi tego co zrobił Pence czyli nie odmówi zrobienia czegoś niezgodnego z konstytucją. Mam to nieszczęście że jest moim senatorem i jak się słucha jego wypowiedzi które mimo dużej ilości słów nie zawierają absolutnie żadnej treści to się płakać chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, kzielu said:

Mam to nieszczęście że jest moim senatorem i jak się słucha jego wypowiedzi które mimo dużej ilości słów nie zawierają absolutnie żadnej treści to się płakać chce. 

LOL. Slyszalam ze troche sie smieja z niego w senacie bo on nic nie robi, nic nie dodaje, ale uwaza sie za bardzo wazna osobowosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, katlia said:

Tak. I te roznice moga byc ogromne. Siostra przyrodnia utknela w czerwonym stanie. Ma dwojke dzieci ze special needs. Jej stan oferuje jej prawie zero poparcia, te dzieciaki maja tam prawie zero szans na porzadne wyksztalcenie lub przygotowanie do zycia poza domem. 80% jej poza-podatkowej pensji idzie na prywatna pomoc dla tych dzieci, bo publicznie nie ma. Czerwone stany (z jedynym wyjatkiem) to sa te  najbiedniejsze, najbardziej schorowane, z najgorszymi szkolami. I ci ludzie maja tak wyprane mozgi ze nawet nie wiedza ze moze byc inaczej. 

Zazwyczaj się nie odzywam tylko czytam, ale tutaj dodam swoje 5 groszy bo ten temat trochę mnie dotyczy.  

Zeby nie bylo, nie głosuje i głosować nie będę, wiec nie popieram żadnej z stron, ale mieszkałam przez ponad 10 lat w niebieskim stanie (gdzie urodziły się moje dzieci i gdzie zaczęły edukację) , dopiero od kilku lat jestesmy w czerwonym...  - przenieslismy sie  ze wzgledu na przyjaciół, lepsze warunki życia  i pogodę..

Nie chce wchodzic w szczegoly ale mój syn ma IEP (i EP) - nie tylko ma świetne terapie (speach) w tych "najgorszych" publicznych szkołach, oprócz wsparcia tam gdzie go potrzebuje , ma też gifted endorsement teacher zeby pracowac nad jego silnymi stronami ,   do tego jego ubezpieczenie medyczne płaci za wszystko co robimy poza szkołą ( ST, OT etc ), ja ze swojej kieszeni nie wydaje zupełnie nic.. 

To, że chodzi do państwowej szkoły jest tylko moim wyborem, bo jak narazie (oby tak zostalo) nie mogę powiedzieć żadnego złego słowa na tutejsza edukację.  Co więcej nie wyobrażam sobie żeby moje dzieci miały prane mózgi w sekciarskich religijnych szkołach... 

Ale jezeli bym chciala dac moje dzieci do prywatnych szkół , dla każdego rezydenta są dostępne stanowe nazwę to "stypendia" ,  ktore kazdy moze dostac gdy zdecyduje się posłać swoje dziecko do prywatnej szkoły czy uczyć je w domu. 

W zależności od county, wartość stypendium wynosi około około 8-13 tys $, co zazwyczaj pokrywa wielkości opłat wiekszosci szkol prywatnych ( pisze tutaj o elementary).

Dodam jeszcze że dzieci z "diagnozami" dostają znacznie więcej i poza czesnym, moga wydac te pieniadze na terapeutów, zajęcia sportowe czy pomoce dydaktyczne ( w tym eletronike  )

Takze jak widzisz stan stanowi nie równy... nie ważne czy niebieski czy czerwony. 

 

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, cavscout said:

JD Vance na VP - jakieś komentarze?

Hmm, bogaty white collar venture capitalist o ekstremalnych poglądach na aborcję, wykreowany przez neofaszystowskiego hipermilionera Petera Thiela?

No na pewno idealny kandydat, którego osobowość przemówi do niezdecydowanego elektoratu i klasy robotniczej i kobiet. Idealna decyzja, ja zacieram ręce.

Jesli chodzi o zalety to ma, owszem ale tylko jedną - jednosylabowe pięcioliterowe nazwisko. Jest szansa że przynajmniej wyborcy trumpa będą mogli łatwo je zapamiętać, bo sam trump w jednym ze swoich demencyjnych epizodów podczas wystąpień nazywał go JD Mandel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, kzielu said:

że jest moim senatorem

Dosłownie może dwa tygodnie temu rozmawiałem z turystką z Ohio, która zawitała do mojego miasta i koniecznie chciała zrobić dla syna zdjęcie mojego anty-trumpowego bannera. Gdy okazało się że jest z Ohio zagadałem ją wymieniając nazwisko JD Vance. Jej twarz od razu zmieniała wyraz na grobowy i zaczęła opowiadać, że pracuje w academia i kilka lat temu JD Vance miał jakieś wystąpienie w jej instytucji. Epitety które padały... reprehensible, disaster, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, katlia said:

Po co nawet glosowac?

Zgadzam się w 100%. Jedną z taktyk intensywnie obecnie realizowanych przez kampanię trumpa (oraz desinformation actors z krajów, którym prezydentura jest na rękę) to przekonanie jak największego ułamka wyborców opozycji do tego że nie ma sensu głosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...