Skocz do zawartości

Prezydent Joe Biden - wydarzenia


Roelka v.2

Rekomendowane odpowiedzi

7 hours ago, rzecze1 said:

No ale swoich wyborców chyba tak nie nazywa? Zazwyczaj mówi, że głosują na niego najlepsi, najmądrzejsi, najsprytniejsi, the best, the most beautiful people, great crowd…  :lol:

Ktokolwiek na niego nie glosuje jest glupi. Period. CALE STANY sa glupie. A juz New York to najglupsze miasto na swiecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Xarthisius said:

Ja w podrozy, which is it?

Ja w przeciwieństwie innych, którzy komentują a nie widzieli (jaki mają w tym interes poza usilnym gaslightingiem i na siłę robieniem both-sideismu?), widziałem - dynamika, żywioł, oraz ostre i dobitne słowa. Podobnie było w wystąpieniu dla NATO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

No ale swoich wyborców chyba tak nie nazywa?

Ja pamiętam jak ktoś z otoczenia opowiadał, że za zamkniętymi drzwiami trump to w ogóle brzydzi się tym swoim bluecollarowym elektoratem. Nic dziwnego, że potem w ustawkach które organizuje za tło robią osoby związane jego kampanią, otoczeniem, albo z przybudówek wspierających jego ideologię.

Faktem jest też, że na jednym ze swoich spędów wprost do widowni do mikrofonu powiedział: "w ogóle mi na was nie zależy, zależy mi tylko na waszych głosach". Każdy kto chce to zobaczyć i nie chce trwać w bańce to znajdzie i oglądnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, rzecze1 said:

Przemówienia nie widziałem, może było dobre (to nieodwołane). Ale forma na lotnisku i pakowanie się spowrotem do auta po przylocie… 

Nie widziałem tego wcześniej. Ale jak tak "zareklamowałeś" to postawnowiłem poszukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos dezinformacji, przypomina mi się jak niedawno podczas spotkania NATO Biden odszedł od grupy polityków żeby porozmawiać z żółnierzem spadochroniarzem, który właśnie wylądował niedaleko. Żaden inny dygnitarz tam obecny nie uznał, że żołnierz jest wart aby zwrócić na niego po lądowaniu uwagi.

Prawicowa fabryka dezinformacji wzięła to nagranie, wykadrowała tak żeby nie było widać spadochroniarza i wypchała to jako ilustrację, że "zagubiony Biden traci poczucie rzeczywistości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pobocznych informacji dotyczących sondaży:

Nate Silver, ten of FiveThirtyEight, został zatrudniony przez Polymarket ("crypto-based prediction market platform"), firmę fundowaną przez Petera Thiela. Tak, tego Thiela, który m. in. opłaca JD Vance.

https://finance.yahoo.com/news/polymarket-hires-nate-silver-taking-154956290.html

 

Edytowane przez Tirowiec1312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, katlia said:

Ktokolwiek na niego nie glosuje jest glupi. Period. CALE STANY sa glupie. A juz New York to najglupsze miasto na swiecie. 

No niestety często „debata” tak właśnie wygląda. W stylu “You can’t fix the stupid” jak to ktoś wyżej ujął.

Trochę się pogubiłem w tym co piszecie, ale jeżeli chcecie mi powiedzieć, że wyborcy Partii Demokratycznej zostali nazwani przez Trumpa głupimi i dlatego przeszli na jego stronę (?) i dlatego Clinton straciła Rust Belt blue walll (?)… to nie mogę z tym zgodzić..

Bo to między innymi poruszyłem w odpowiedzi komuś powyżej, i nie jest ani moją wyizolowaną opinią, ani nie jest nowe, ani nie jest tylko amerykańskim trendem. Pierwszy raz pokazało się w Brexicie. W 2016 trafnie to zjawisko zaobserwował Michael Moore przewidując wbrew wszystkim wygraną Trumpa. I od tamtego czasu niewiele się zmieniło. Rust Belt jest razor thin. A wielu ludzi z byłej tradycyjnej bazy lewicy nadal głosuje na największych disrupters systemu. Zresztą, pisaliśmy o tym już lata temu. Same old same old.

W Polsce udało się wygrać z populistami, trend w Wielkiej Brytanii także udało się odwrócić (podobna sytuacja z angielskim North East jak z Rust Belt), to w USA też prędzej czy później się uda.

Ale odpowiedź przegrywamy bo „ludzie są głupi”, o ile jest to jakiś pomocny „coping mechanism” pozwalający sobie radzić z frustracją (i często - bo elektorat szeroki i skomplikowany - jest to w wielu przypadkach prawda) tak nie jest to prawidłowa odpowiedź jeśli pytaniem jest “jak kluczowy elektorat odzyskać”.

Tutaj nie ma dróg na skróty, trzeba odrobić pracę domową. Bo co innego zostaje - Latynosów którzy w Texasie czy na Florydzie z każdymi wyborami w większym procencie głosują na Republikanów też nazwać głupimi? Kobiety co nadal głosują na Trumpa także?


Być może Demokraci muszą przejść przez to co Labour Party w 2019. Kompletną klęskę.

Dopiero ta pozwoliła im się przebudować, ogarnąć i wykopać tutejszych „trumpistów” z rządu. Wykopać aż do Milwakee gdzie z braku zajęcia w tym tygodniu siedzą :)

Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Tirowiec1312 said:

Ja w przeciwieństwie innych, którzy komentują a nie widzieli

Ja należę do tych osób. Bo pomimo, że polityką się interesuję raczej więcej niż przeciętny człowiek, to debaty nie oglądałem. Ani tym bardziej przemówień czytanych z telepromptera (bez przesady :rolleyes: ;) )

Ale wiesz kto jeszcze tak miał? Zdecydowana większość elektoratu…

W wyborach liczy się wrażenie, bo decydują nie eksperci przerzucający się faktami, ale chwiejny i nie znający faktów środek, który czasem zobaczy ten czy inny filmik na Tik Toku  

Nixon w debacie z Kennedym się spocił, stary Bush zerknął na zegarek, ten Demokrata z 1986 którego nazwiska nie pamiętam wyglądał głupio w hełmie jadąc na czołgu… nie mające znaczenia  pojedyncze wpadki tworzyły wrażenie… POJEDYNCZE…

Biden miał wpadek sporo, jeszcze więcej powstało fejków. Po nieszczęsnej debacie stał się chodzącym memem. I nawet fejków już nie potrzeba. Do tego w jego własnej partii poważnie zaczęto kwestionować jego zdolności do kontynuacji. Moim zdaniem nie ma z tego powrotu.

Sondaże też są jakie są. W 2016 były dużo lepsze, i w jakiej bańce żyliśmy tu wtedy, to możesz sobie poczytać…. Bo wątek też jest.

W 2020 było łeb w łeb. Pomimo chaotycznej prezydentury Trumpa i Covida.
Dlatego dziś nie mam najmniejszych złudzeń. Jeżeli Biden się uprze i zostanie, to przegra. I pewnie pociągnie za sobą Demokratów.

W Europie chyba też nikt nie ma żadnej wiary. Przygotowujemy się na najgorsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...