Skocz do zawartości

Prezydent Joe Biden - wydarzenia


Roelka v.2

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje @rzecze1za zyczenia... nigdy nie bylismy w Andaluzji wiec cieszymy sie. Jutro wyjezdzamy, dzisiaj glosowalismy - to znaczy wypelnilismy ballot i wrzucilismy do specjalnej budki. Europa ma swoje zalety, ma tez duzo negatywow, niektore powazne... ale nie ma tam trumpa, trumperow i wszechobecnej broni. Wydaje mi sie na niezle miejsce na nastepne 4-12 lat ;) (4 lata trumpa, 8 lat vince'a)* . Mam nadzieje ze do tego nie dojdzie ale nadal mam kaca po 2016 i serio zaczynam kwestionowac "zdrowy rozsadek" - nie mowiac o inteligencji i moralnosci -  glosujacych Amerykanow. 

*Kiedy wspomnialam o mozliwym wyjezdzie z US w razie wygrania trumpa, corka powiedziala, "E tam, mamo. Przeprowadzaj sie do mnie do San Francisco. To jest jak wyjazd z US." I ma racje! :D 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, katlia said:

Dziekuje @rzecze1za zyczenia... nigdy nie bylismy w Andaluzji wiec cieszymy sie. Jutro wyjezdzamy, dzisiaj glosowalismy - to znaczy wypelnilismy ballot i wrzucilismy do specjalnej budki. Europa ma swoje zalety, ma tez duzo negatywow, niektore powazne... ale nie ma tam trumpa, trumperow i wszechobecnej broni. Wydaje mi sie na niezle miejsce na nastepne 4-12 lat ;) (4 lata trumpa, 8 lat vince'a)* . Mam nadzieje ze do tego nie dojdzie ale nadal mam kaca po 2016 i serio zaczynam kwestionowac "zdrowy rozsadek" - nie mowiac o inteligencji i moralnosci -  glosujacych Amerykanow. 


 

Ja już od jakiegoś czasu przekonuje męża żebyśmy zostali w Europie. Teorycznie zostały nam jeszcze prawie 2 lata w Niemczech i potem będziemy sie starac zostać dłużej. Nie mamy ochoty wracać do Amerykanskiego wariatkowa. Patrząc po różnych social media ja już przestałam wierzyć w jakąkolwiek inteligencjie Amerykanskiego narodu.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, katlia said:

Dziekuje @rzecze1za zyczenia... nigdy nie bylismy w Andaluzji wiec cieszymy sie. Jutro wyjezdzamy, dzisiaj glosowalismy - to znaczy wypelnilismy ballot i wrzucilismy do specjalnej budki. Europa ma swoje zalety, ma tez duzo negatywow, niektore powazne...

O, wyjeżdżacie już jutro? No to pięknie się zebrałem do odpowiedzi na komentarze i wstrzeliłem z życzeniami! 

Jak to mówią, „szukajcie a znajdziecie”, a negatywów to zawsze łatwo znaleźć. Także dla przeciwwagi  jeszcze raz życzę pozytywów! 

I o ile San Francisco ma swoje uroki, tak Andaluzja tu przeważa B)

Także - once again - najlepszego! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Roelka v.2 said:

Ja już od jakiegoś czasu przekonuje męża żebyśmy zostali w Europie. Teorycznie zostały nam jeszcze prawie 2 lata w Niemczech i potem będziemy sie starac zostać dłużej. Nie mamy ochoty wracać do Amerykanskiego wariatkowa. Patrząc po różnych social media ja już przestałam wierzyć w jakąkolwiek inteligencjie Amerykanskiego narodu.  :)

LOL, no tak, patrzac na social media to smetnie to wyglada. Tak na codzien, gdzie ja mieszkam jest OK. Jestem w bardzo niebieskim miescie w niebiesko-purporowym stanie. Duzo swiatowych, wyksztalconych ludzi w mojej dzielnicy. Ale 30 minut na poludnie od Denver i nagle robi sie bardzo bialo, bardzo religijnie i trumpowo.

Glownie mnie przygnebia fakt, ze idziemy jako spoleczenstwo do tylu. Kobiety juz stracily mase (moja corka i przyszla wnuczka maja mniej praw niz ja... to straszne...) affirmative action tak oslabiona ze ledwo zipie... dzieciaki zabijaja dzieciakow w szkolach... Obamacare na szczescie jeszcze sie trzyma, ale na jak dlugo? Mlodym coraz trudniej oszczedzic na kupno domu bez pomocy mommy i daddy...eh... 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, katlia said:

Glownie mnie przygnebia fakt, ze idziemy jako spoleczenstwo do tylu. Kobiety juz stracily mase (moja corka i przyszla wnuczka maja mniej praw niz ja... to straszne...) affirmative action tak oslabiona ze ledwo zipie... dzieciaki zabijaja dzieciakow w szkolach... Obamacare na szczescie jeszcze sie trzyma, ale na jak dlugo? Mlodym coraz trudniej oszczedzic na kupno domu bez pomocy mommy i daddy...eh... 

Brzmi jak opis Europy....dodać tylko szybko postępujące bezrobocie, upadek przemysłu, ogromne problemy z imigrantami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, ciucma102 said:

Brzmi jak opis Europy....dodać tylko szybko postępujące bezrobocie, upadek przemysłu, ogromne problemy z imigrantami.

Nie ma tam trumpa, trumperow i wszechobecnej broni. Dzieci nie maja active shooter drills w pierwszej klasie. Jakos nie slysze ze w Europie chca dawac naladowana bron nauczycielom. Pod tymi wzgledami, w tej chwili Europa to bardzo ciwilizowane miejsce w porownaniu do US. 

  • Haha 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda europejskie dzieci i nauczyciele na razie są na etapie dostawania bicia od dzieci imigrantów. Na broń palna czas jeszcze przyjdzie co pokazuje przykład Szwecji. Co do Trumpa to większość Europejczyków z chęcią wymieniła by socjalistyczne rządy von der leyen na jaki kolwiek kapitalizm który rozruszałby umierającą europejską gospodarkę i skończył z rozdawnictwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, ciucma102 said:
3 hours ago, ciucma102 said:

To prawda europejskie dzieci i nauczyciele na razie są na etapie dostawania bicia od dzieci imigrantów. Na broń palna czas jeszcze przyjdzie co pokazuje przykład Szwecji. Co do Trumpa to większość Europejczyków z chęcią wymieniła by socjalistyczne rządy von der leyen na jaki kolwiek kapitalizm który rozruszałby umierającą europejską gospodarkę i skończył z rozd

Zanudzasz. Od 30 lat slyszy sie takie same narzekanie kinserwatyenych europejczykow.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, katlia said:

 

Ostatnie wybory w PL dokladnie pokazaly jaka jest ta wiekszosc ktora chce glosowac na faszystow. (PiS tak przy okazji to mega socjalistyczna partia ktora udaje konserwatystow a przebija PZPR z latwoscia - te same metody - rozkradanie czego sie da, uzywanie policji przeciw opozycji).

A co do wyborow - zobaczymy - reklamy w TV pokazuja dokladnie poziom wyborcow kazdej z partii - gdzie jedna straszy nie istniejacymi problemami (imigrani i osoby trans). Btw - imigranci glosujacy / popierajacy anty-imigracyjna partie to absolutni geniusze intelektu - ale w sumie to dokladnie sie wpisuje we wszystko co sie dzieje :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...