Skocz do zawartości

Studia w usa po zawodowce w polsce


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Anaa said:

Hej czy byly szanse studiowac w usa po zawodowce w polsce?

Wiem , ze to glupie pytanie , ale chce to wiedziec.

Wcale nie glupie pytanie. W USA wszyscy moga studiowac, nawet ci ktorzy nie skonczyli sredniej szkoly. Skonczylas zawodowke? Z matura czy bez? W kazdym razie sa mozliwosci. To nie bedzie tania przygoda, notabene. Jako miedzynarodowy student, musisz liczyc na wysokie czesne przez 4 lat studiow, nawet na malo znanych uczelniach i dwu letnich college'ach. Jako miedzynarodowy student, legalnie mozesz pracowac tylko 20 godzin tygodniowo, na kamupsie uczelni (to sa przewaznie niskie zarobki za ktore moze zaplacisz za ksiazki; czesne, mieszkanie, jedzenie i ubezpieczenia musisz zaplacic sama.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, katlia said:

Wcale nie glupie pytanie. W USA wszyscy moga studiowac, nawet ci ktorzy nie skonczyli sredniej szkoly. Skonczylas zawodowke? Z matura czy bez? W kazdym razie sa mozliwosci. To nie bedzie tania przygoda, notabene. Jako miedzynarodowy student, musisz liczyc na wysokie czesne przez 4 lat studiow, nawet na malo znanych uczelniach i dwu letnich college'ach. Jako miedzynarodowy student, legalnie mozesz pracowac tylko 20 godzin tygodniowo, na kamupsie uczelni (to sa przewaznie niskie zarobki za ktore moze zaplacisz za ksiazki; czesne, mieszkanie, jedzenie i ubezpieczenia musisz zaplacic sama.)

Teraz jestem w pierwszej klasie zawodowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Anaa said:

Teraz jestem w pierwszej klasie zawodowki

Skoncz szkole, pisz mature i (jezeli masz na to pieniadze) mozesz sie starac o miejsce na studiach. Najtansza opcja to 2-letni community college, potem konczysz na 4-letniej uczelni. Nie zapominaj, zeby dostac wize musisz pokazac ze masz dosyc pieniedzy zeby pokryc 1 rok studiow, mieszkania, jedzenia itp. Zaleznie od stanu/miasta, samo czezne moze byc $15,000 na rok. (Dwa razy tyle+ na 4 letnich uczelniach.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewna czy dobrze doradzam, ale wydaje mi się, że jest coś takiego jak GED - i to jest właśnie takie high school diploma equivalent. Zajęcia które do tego przygotowują można znaleźć w wielu miejscach za darmo. U nas np. jest program ASPIRE, dzięki niemu ludzie mogą uczyć się angielskiego za darmo, przygotować się do egzaminu na obywatelstwo i właśnie GED.
A propos zapisałam się do community college na 2 przedmioty dzisiaj- póki co nikt ode mnie nie wymagał świadectwa szkolnego, musiałam za to zrobić 3 testy poziomujące - z matmy, angielskiego i angielskiego akademickiego (esej).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, ajlo19 said:

Nie jestem pewna czy dobrze doradzam, ale wydaje mi się, że jest coś takiego jak GED - i to jest właśnie takie high school diploma equivalent. 
 

GED jest przedewszystkim dla Amerykanow ktorzy przerwali nauke lub nie dokonczyli 12 klasy. OP jest w szkole, wiec GED nie bedzie potrzebny jezeli skonczy. No i ten egzamin wcale nie jest taki latwy dla tych ktorzy nie uczyli sie w USA. Fakt, matematyka/science sa na nizszym poziomie niz maturalnym, ale egzamin wymaga dobrej znajomosci angielskiego, ma sporo o historii amerykanskiej/government itp. Zakonczenie szkoly w Polsce jest bardziej sensowne a w miedzyczasie dziewczyna powinna sie uczyc angielskiego -- jako international student bedzie musiala zdac TOEFL na porzadnym poziomie. Bo inaczej bedzie placila (slono) za dodatkowe kursy nauki jezyka, i drogie 4 letnie studia przeciagna sie na drogie 5 letnie studia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, ajlo19 said:

A propos zapisałam się do community college na 2 przedmioty dzisiaj- póki co nikt ode mnie nie wymagał świadectwa szkolnego, musiałam za to zrobić 3 testy poziomujące - z matmy, angielskiego i angielskiego akademickiego (esej).

Bo system jest inny dla tutejszych niz dla studentow miedzynarodowych. Community college jest dla community, i ma minimalne wymagania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...